| maggy1 a întrebat:

Salut dragilor, scriu pentru prima data aici si sper sa ma ajutati cu niste sfaturi. Totul a inceput un an in urma, intr-o zi rece de decembrie, invatam intr-o scoala dar nici nu stiam mai nimic unul despre altul atunci, apoi am inceput sa vorbim pe net si am decis sa iesim, la inceput nu prea simteam ceva pentru el, credeam ca va fi o relate de 1 saptamana nimic mai mult, dar iata ca nu a fost asa, treptat m-am indragostit de el, m-am indragostit enorm devenise parte din mine din viata mea, devenisem un tot intreg o pereche invidiata de multi, ne iubeam enorm si tineam unul la altu, ne mai certam unori dar treceam peste, caci ne iubeam, dar de vreo luna totul nu ma e cum era, a devenit mai rece, ba vrea sa se desparta si apoi se intoarce, ne-am despartit si mi-a spus ca gata definitiv ca nu ma mai iubeste am suferit enorm plingeam si il rugam pe Dumnezeu sa-mi-l intoarca inapoi, ne-am impacat dar nu a durat mult, dorea dor relatii intime si nimic mai mult, imi spunea ca tine la mine dar trece printr-o,, perioada grea,, si sincer nu intelegam ce inseamna acea perioada grea pentru el, l-am lasat o vreme sa isi puna gindurile la loc, o saptamana nu am vorbit si apoi il sun, era la fel cum am lasat, devenise si mai rece si mai indiferent striga cit il tinea ca gata sa uit de el sa-mi caut altul, apoi m-a sunat ne-am vazut si am vorbit, spre mirarea mea a vorbit foarte calm, a spus ca ii pare foarte rau ca s-a primit asa, dar nu isi poate impune sa ma iubeasca, mi-a zis ca este o mica sansa dar sa nu sper mult si sa-mi continui viata.PrIetenii si familia imi zic sa-l uit, stiu ca trebuie dar nu pot, o parte din ine mereu il asteapta, numai eu stiu cit pling si-l rog pe Domnul sa-mi-l intoarca, poate sunt proasta dar il astept, cred ca poate o sa se intoarca. Citeoada ma simt puternica si optimista, dar citeodata sint neputincioasa in fata amintirilor, a fost atit de mine si acum parca e un cosmar.Cum sa trec peste? va rog sfaturi, pupic

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Da m-au trecut fiorii, o frumoasa poveste de dragoste dar din pacate cu un final trist! Sa stii ca nu esti singura care trece prin astfel de probleme! Cu ani in urma si eu am trecut simti ca iti cade cerul in cap si nu te mai regasesti! Stiu ce simti si prin ce treci e greu aceasta perioada din viata ta, e normal sa te marcheze, inca il mai iubesti dar vezi tu este o vorba,, Draboste cu de-a sila nu se poate face"! El si-a pierdut treptat tot ce avea pentru tine si trebuie sa te resemnezi si sa accepti acest lucru! Deja ti-ai facu praf si orgoliu si felul tau de a fi tot, dar el totusi e cinic si felul in care se comporta acum ma face sa cred ca nu te-a meritat! Se vede ca esti o fata sensibila, plina de viata si ai de oferit multe unui barbat care stie sa te iubeasca si sa te aprecieze asa cum meriti! Concetreaza-te asupra prietenilor, ei te pot ajuta sa treci peste acest episod nefast al vietii tale! Nu te mai gandi la el si nu iti mai pune sperante, pentru ca pur si simplu iti vei prelungi agonia si tu esti cea care sufera! Meriti mult mai mult, vei vedea ca va apare si acel baiat care sa te aprecieze si sa te iubeasca asa cum meriti! E greu sa-l uiti dat timpul va vindeca ranile deschise, Indreapta-ti concetrarea spre alte lucruri, redevin-o cea care ai fost trebuie sa iti impui asta! Sunt sigur ca vei reusi pentru ca ai un suflet bun, iar Dumnezeu nu te va lasa sa suferi prea mult ai incredere in tine! Eu iti voi tine pumnii si oricand ai nevoie de un sfat voi fi aici! Multa bafta si te rog ai grija de tine! Pa.

| maggy1 explică (pentru superdorex):

Iti multumesc mult,le multumesc si celor ce mi-au raspuns,ma bucur ca am fost inteleasa,chiar mii foarte greu,nu suport sa-l vad,cum il vad totul tremura in mine,imi pare atit de rau ca totul s-a dus,a fost atit de frumos,ne simteam atit de bine unul linga altul,oricum o sa incerc sa trec peste,cu toate ca e greu in fiecare zi ma culc si ma scol cu gindul la el,ma ucide gindul ca gata,nu pot accepta parca,sper sa se intoarca,o parte din mine se tine cu miinile si picioarele de trecut,dr nu pot face nimic,sper sa fie bine,tot ce imi doresc acum e liniste sufleteasca caci asta imi lipseste, nu mai sunt omul care era, il vreau atit de mult, dar sunt neputincioasa

| superdorex a răspuns (pentru maggy1):

Viata e atat de frumoasa si ne ofera atatea bucurii incat se merita sa treci peste acest episod trist! Ma bucur ca raspunsurile noastre te-au ajutat! Tu esti puternica si trebuie sa ai incredere in tine sa treci peste tot ceea ce a fost! iti tin pumnii meriti sa ai langa tine un baiat plin de calitati asemanatoare tie, sa te ocroteasca si iubeasca pentru felul tau de a fi! Mult noroc!

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu incerca sa pastrezi ceea ce nu vrea sa fie al tau.
Continua-ti drumul,fericirea ta e undeva acolo in fata,nu te opri,nu te frana singura.
Stiu ca e greu,dar iubeste-te mai mult pe tine, nu pe el si cauta sa te linistesti, sa uiti.
Curaj si multa putere!

| Flav a răspuns:

Un sfat scurt si la obiect: nu alerga dupa caruta care nu te asteapta!

| Youcomewithmeinhell a răspuns:

Lol cat ai lungito nu ne intereseaza o zi de decembrie k? data viitoare scrii direct de *** vr

| bodysun a răspuns:

Trebuie sa devii indiferenta cu el, arata`i asta si o sa vina inapoi in genunchi la tine. funda?