| Eduarddddddd130 a întrebat:

Salut.Dupa cate zile scap de masturbare?
Dau funda
Fara raspunsuri copiate

Răspuns Câştigător
| Alexandrionelu a răspuns:

Depinde cu ce o înlocuiești.
Dacă o înlocuiești cu o relație cu o fata, scapi instant.
Dacă te bazezi doar pe voința, va dura mai mult, depinde de tine, cât de multa ambiție ai, de nivelul tău de testosteron, de prezenta "ispitelor", etc.
O activitate sportiva sau o alta activitate, care sa te tina ocupat și obosit te-ar putea ajuta.
Succes!

| Eduarddddddd130 explică (pentru Alexandrionelu):

Ai Facebook? as dori sa vorbesc cu tine acolo deoarece ma ajuti foarte mult

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Eduarddddddd130):

Nu am mai întrat pe Facebook de câteva luni.

| Eduarddddddd130 explică (pentru Alexandrionelu):

Tot raspunsul tau este castigator.multumesc
o sa ma gandesc mereu la mesajul tau

| Eduarddddddd130 explică (pentru Alexandrionelu):

Am pus o intrebare noua, ma poti ajuta?

16 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Perioada de timp variaza de la om la om. In principiu consideri ca ai scapat de ea din momentul in care trecand ceva timp, nu mai simti impuls sa o faci. Uite mie mi-au luat 2 ani pentru ca nu am putut pune stop din prima si am eliminat facand tot mai rar. Prietenul meu a oprit brusc si a reusit sa se mentina asa.
Mi-au fost de folos dusurile cu apa rece, ocupatii diverse in alte domenii, evitarea filmelor romantice sau xxx, studiul diverselor materii(eram in liceu atunci)

| doctorandus a răspuns (pentru AdelinaC):

Te-ai chinuit degeaba. N-ai absolut niciun folos ca te-ai oprit de la asta. http://www.youtube.com/watch?v=2dguohRrxzg

Loool! Ai terminat Carol Davila si trebuia sa-ti spun eu asta ca s-o afli! De PubMed ai auzit fetito? Stii cum se foloseste? Ia incepe cu sursele citate la http://ro.wikipedia.org/wiki/Masturbare

O, Galateni nechibzuiţi! Cine v'a fermecat, pe voi, înaintea ochilor cărora a fost zugrăvit consensul științei mainstream?

| doctorandus a răspuns (pentru AdelinaC):

Http://members.home.nl/icnl/messerandwalker.pdf

Din articol rezulta ca daca ai fi tratat pe altcineva cu dusuri reci ca sa se lase de masturbare ar fi fost malpraxis.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca doresti sa renunti definitiv la masturbare pentru a nu mai pacatui, trebuie sa te prezinti la medicul urolog Dr. Ciomu. Te va rezolva... garantat. laughing

| doctorandus a răspuns:

Mestere, cred ca trebuie sa ceri trimitere la psihiatrie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu scapi, soarta ti pecetluita

| GouDidodino a răspuns:

Nu o sa scapi de ea toata viata

| 94Lucifer94 a răspuns:

După aproximativ o săptămână nu o să mai simți nevoia. Insă imediat ce o faci din nou, iar nu te mai lași

| Bariel a răspuns:

Si eu mi am propus sa fac challenge-ul ala "no nut november"am intrat pe un site sa ma uit l a un serial si BUMM"reclama cu cheaturbate"Challenge failed! Deaceea copii luati-va Netflix ul