| mirus2342 a întrebat:

Salut,dupa ce am terminat,m-am sters la cap de sperma, dar tot aveam ceva lichid, dupa am frecat capul de vaginul ei putin, poate ramane gravida? E virgina

51 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca poate, mai ales daca este in perioada fertila.

| Violleta2022 a răspuns:

Dar PREZERVATIV de ce nu folosesti?

| Violleta2022 a răspuns:

Simptomele de sarcina apar DUPA 3 saptamani de sarcina, fiindca in primele zile de la fecundare ovulul fecuindat este in stare celulara si este imposibil sa fie detectat, sau sa dea simptome de sarcina.

De altfel, un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, cu urina de dimineata. orice test facut inainte de 21 de zile va fi inutil si eronat, fiindca homronul gravidiei nu poate fii prezent in urina, mai devreme de 3 saptamani.

| mihai69 a răspuns:

Da. Dacă era în perioada fertilă.

| mirus2342 explică (pentru mihai69):

Nu mai era pe ciclu, ia trecut

| mirus2342 explică (pentru mihai69):

Deci daca nu e pe ciclu nu se poate?

| mihai69 a răspuns (pentru mirus2342):

Perioada fertilă este DUPĂ ciclu, nu în timpul lui.

| mihai69 a răspuns (pentru mirus2342):

Dimpotrivă, doar atunci se poate.

| mirus2342 explică (pentru mihai69):

S a intamplat dupa 3 zile dupa ciclu, ciclul ia tinut 6 zile

| mihai69 a răspuns:

PS. Nici virgină nu mai e, dacă ai băgat coțofana la scorbură...

| dullcat a răspuns:

Da, se poate.E chiar asa greu sa te gandesti la consecinte inainte sa actionezi? Aparent da.

| mirus2342 explică (pentru dullcat):

Explica mi te rog

| dullcat a răspuns (pentru mirus2342):

Spermatozoizii mor de obicei in cateva minute daca intra in contact cu aerul, dar traiesc daca gasesc un mediu propice, adica lichidul vaginal.

| mirus2342 explică (pentru dullcat):

M am sters pe cap, dar dupa 5 minute am frecar putin, dupa a 4 a zi dupa ce n a mai fost pe stop, deci?

| mirus2342 explică (pentru dullcat):

Raspunde te rog

| dullcat a răspuns (pentru mirus2342):

Nu stiu, ramane pentru tine sa afli. Unii dintre voi chiar aveti nevoie de sperieturi serioase, asa pentru a reality check.

| mirus2342 explică (pentru dullcat):

Pai s-a intamplat dupa 3 zile de la menstruatie

| Violleta2022 a răspuns (pentru mirus2342):

Cum a existat sperma pe teava (tractul urinar) cel putin 3-4 picaturi, care sigur s-au scurs in vaginul fetei, o poate lasa gravida daca era in perioada fertila.
Din pacate, nu stim daca fata era sau nu in perioada fertila, fiindca nu stim ce tip de ciclu are, cate zile dureaza, la cate zile se succede urmatorul ciclu samd.

| mirus2342 explică (pentru Violleta2022):

Deci s-a intamplat dupa 2 zile dupa ce ia trecut ciclul, ciclul ia tinut 6 zile…

| Violleta2022 a răspuns (pentru mirus2342):

Deci: 6 zile de ciclu + 3 zile dupa ciclu = 9 zile(cand ai avut sex cu ea).
Da, este posibil sa fie intrata in perioada fertila, DACA fata are ciclul de tip regulat si se succede la 26-27 de zile.

| mirus2342 explică (pentru Violleta2022):

Ea a zjs ca intra dupa cateva zile in perioada fertila, nu am avut sex cu ea.

| mirus2342 explică (pentru Violleta2022):

Nici macar simptome ca ar fi insarcinata n are

| mirus2342 explică (pentru Violleta2022):

Acum stiu sigur ca dupa 2 zile de la ciclu s-a intamplat

| mirus2342 explică (pentru Violleta2022):

Ea a zis ca nu intra inca in perioads fertila, a zis ca prin 26 intra, in 18 ia trecut ciclul cred, in 20 am facut, ea a zis ca prin 21 e perioada ei fertila, ii vine ciclul regulat doar ca mai repede cu 2 zile cam asa

| mirus2342 explică (pentru Violleta2022):

Deci?

| mirus2342 explică (pentru Violleta2022):

Decii?

| Violleta2022 a răspuns (pentru mirus2342):

Mai baiete, asteapta sa-ti raspund, ca nu dorm pe TPU!

Eu nu stiu daca este sau nu gravida, vad ca ea isi tine un calendar aparent inutil, fiindca avand un ciclu de tip neregulat este imposibil sa folosesti o asemena aplicatie, ca nu vien fix la acelasi numar de zile, luna de luna, deci nu-i ciclu regulat.
Ciclurile neregulate nu pot fii masurate si calculate cu nimic, ca atare nici perioada fertila ssau ovulatia.
Acum joaca voastra fara prezervativ s-ar putea sa va coste o sarcina, dar asta nu poate stii nimeni.

Fata sa faca un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, cu prima urina de dimineata, ca hormonul gravidiei sa fie prezent in urina.
Orice test facut inainte de 21 de zile va fi inutil si va arata eronat.

| mirus2342 explică (pentru Violleta2022):

Da inteleg dar citeste toate mesajele de mai sus sa vezi ce am scris, eu stiu stat ca daca am facut dupa 2 zile dupa ciclu nu prea are cum sa ramana

| mirus2342 explică (pentru Violleta2022):

Nici simptome n are.

| mirus2342 explică (pentru Violleta2022):

Nu am facut sex, am mai spus asta

| Violleta2022 a răspuns (pentru mirus2342):

Conform declaratiei tale, actiunea ta a fost sexuala, odata ce ti-ai frecat penisul de vaginul ei. Uite aici:
"dupa am frecat capul de vaginul ei putin, poate ramane gravida?"

Vaginul femeii este o cavitate (gaura) in pelvisul(burta femeii) la care se ajunge numai dupa ce treci de himen (care este sigiliul vaginului) si de el se poate trece doar prin penetrare cu penisul sau alt obiect care produce dezvirginarea.
Daca penisul in acest caz a fost introdus putin (fie si 1 cm) in vagin, trecand de himen, este evident ca fata nu mai este virgina si este posibil sa fie gravdia, fiindca penisul avea sperma pe el, fiind proaspat masturbat.
Unica conditie ca fata sa ramana gravida, in conditiile de mai sus, este ca ea sa fie in perioada fertila sau la ovulatie si sarcina se produce imediat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru mirus2342):

Uite aici si sfatul unui medic ginecolog, care spune ca femeia poate ramane gravida si cum iese imediat din menstruatie...
https://www.instagram.com/reel/Cu9FizgtSQk/

| mirus2342 explică (pentru Violleta2022):

Poate nu m-am exprimst eu bine,capul penisului doar a atins pasarica, nu a intrat intre sau asa, a atins o secunda si dupa i am sters pasarica, nu am atins la gaura, doar putin o secunda, eram amandoi in picioare

| Violleta2022 a răspuns (pentru mirus2342):

"Acum 10 ore | mirus2342 explică:
Poate nu m-am exprimst eu bine, capul penisului doar a atins pasarica, nu a intrat intre sau asa, a atins o secunda si dupa i am sters pasarica, nu am atins la gaura, doar putin o secunda, eram amandoi in picioare"

Pai stai asa, ca una este vaginul (care este la interior) cu care ne-ai inevbunit aici si alta este vulva (buzele pasaricii), doua organe diferite cu functii diferite.
Daca nu a patruns nimic printre "buzele" pasaricii atunci nu sunt sanse de nimic.

| mirus2342 explică (pentru Violleta2022):

Am inteles, multumesc

| mirus2342 explică (pentru Violleta2022):

Dupa aproape o luna nu are nici un simptom

| dullcat a răspuns:

Sa-i explice cineva Violetei ca himenul nu e niciun sigiliu si ca nu suntem aici la unboxing pe Youtube. Daca ar fi sigiliu nu ar mai avea pe unde se scurge menstruatia sau alte lichide vaginale, ducand la probleme de sanatate(cazuri rare)! Himenul este deja perforat la majoritatea fetelor si se extinde ca un elastic : https://gyneco.md/tipuri-de-himen/

https://as1.ftcdn.net/......zf8JiD.jpg

| mirus2342 explică (pentru dullcat):

Deci? tu ce parere ai, capul d abi a atins pasariva o secunda dupa care pasarica a fost stearsa si eu aveam capul sters inainteq sa ating

| Emilian65 a răspuns:

Ce zici ca ai terminat? Actul sexual normal sau masturbarea(laba). Dacă a fost act sexual normal nu mai este nici virgina și o poți lăsa gravida dacă era în perioada fertila.

| mirus2342 explică (pentru Emilian65):

Deci s-a intamplat dupa 2 zile dupa ce ia trecut ciclul, ciclul ia tinut 6 zile

| mirus2342 explică (pentru Emilian65):

Am terminat masturbarea, dupa ce am terminat am sters capul cu servetelul, dupa 5 min i am frecat o 2 sec, dupa i am sters pasarica rapid

| Hyperion7 a răspuns:

Șanse sunt

| mirus2342 explică (pentru Hyperion7):

Citeste toate mesajele de am scris mai sus

| sammie a răspuns:

Da, normal ca poate.

| Robert2526 a răspuns:

In teorie se poate dar practic, sansele sunt extrem de scazute. E ca si cum ai castiga la loto laughing

Nu iti face griji, sa nu se gandeasca sa ia pastila de a doua zi sau alte tampenii, nu este cazul. Si sa nu se streseze inutil, repet, sansa este extrem dar extrem de mica. Pentru linistea voastra, nu va mai jucati dupa ce ejaculezi ( iar dupa sex, intotdeauna se face dus, asta asa ca o regula nescrisa, asa e igienic si normal)

| mirus2342 explică (pentru Robert2526):

Deci s-a intamplat dupa 2-3 zile dupa ce ia trecut ciclul, ciclul ia tinut 6 zile

| Robert2526 a răspuns (pentru mirus2342):

Stai frate linistit, nu o sa ramana insarcinata. Nu te mai stresa atata

| mirus2342 explică (pentru Robert2526):

Explica te rog

| FindMyName a răspuns:

Da, poate sa rămână...are șanse. Altă dată folosiți prezervativ, acum că e prea târziu...sa folosească un test de sarcină sa vadă dacă a rămas sau nu (după 21 de zile după contactul sexual sa îl faca)

| mirus2342 explică (pentru FindMyName):

S a intamplat dupa 3 zile dupa ciclul, ia tinut 6 zile ciclul

| DoamnaLalea a răspuns:

Spune bun venit la copii laughing
Este posibil, dar voi nu gândiți înainte sa faceți vreo prostie?
Interesați-vă și voi înainte sa ajungeți la sex în sine sau doar contacte sexuale