| SufferBoy a întrebat:

După ce am terminat scoala gimnazială, eu am fost si inca sunt îndrăgostit de o fata, problema este ca ea este la alt liceu iar eu la altul. Eu sunt îndrăgostit de ea de aproximativ de 2 ani jumate dar in acest timp eu nu am îndrăznit să îi spun ce simt de frica ca va rade de mine. La banchet a fost ok, a vrut să facă poze cu mine am vb cu ea etc. Am incercat de mai multe ori sa o uit dar pur si simplu o uitam o săptămână 2 iar dupa parca eram si mai îndrăgostit de ea. Eu tot incerc sa o uit dar mai tot timpul visez ca ne luam in brate unul pe celălalt sau ca ne scriem pe Facebook,, Te iubesc* mai multe. Va rog sa imi spuneti de ce am aceste vise cu ea si până la urmă sa ii spun ce simt?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o uita, macar incearca sa-i spui ceea ce simti! Nu riști, nu câștigi! Ea e unica, nu va mai fi alta ca ea!

Răspuns Apreciat de Editori
| anastasia3345 a răspuns:

Spune-i ce simti. Altfel nu vei ajunge nicaieri. Gandeste-te la faptul ca nu are motive sa te refuze iar, daca o va face tu iti poti continua viata fara nicio problema. Daca nu ii spui nimic sansele sunt de 100% sa nu fie iubita ta dar, tu poti incerca sa ii spui si nu te vei gandi cum ar fi fost daca, multa lume trece prin experiente de genul si nu ai de ce sa te temi. Risti si castigi, daca nu risti nu ai cum sa castigi, este foarte simplu. Nu mai pierde timpul., ia-ti inima in dinti si spune-i tot ce simti. laughing) curaj bro

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ceea ce simti, deoarece ea nu va fi iubita ta din senin. Mai rar fete care sa faca primul pas, băiatul trebuie sa actioneze. Invit-o în oras, la un suc, o prăjitură si ii spui de preferat fata in fata ca o iubesti, sau prin mesaje. Cine stie, poate si ea te place. Mult succes!

| UnTipObisnuit a răspuns:

In final o s-o uiti. Daca e deja de 2 ani jumatate mai tine maxim jumatate de an. Iti zic din experienta, te vei indragosti de alta acum la liceu.
Bafta!

| SufferBoy explică (pentru UnTipObisnuit):

Am incercat sa fiu cu o fata dar pur si simplu nu pot, ma gandesc la ea si nu vreau sa rănesc alte fete

| UnTipObisnuit a răspuns (pentru SufferBoy):

Singurul lucru ce e de facut este sa astepti. Doar timpul te poate face sa o uiti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SufferBoy):

Nu o uita, macar incearca sa-i spui ceea ce simti! Nu riști, nu câștigi! Ea e unica, nu va mai fi alta ca ea!

| antonimilk a răspuns:

Totul vine de la sine. E prostesc din prima sa vadă TE IUBESC de parcă îi scrie un necunoscut.
Mai întâi o ajuți, o înțelegi, o sprijini, petreci timpul cu ea și după lucurile vor avansa treptat de la sine e normal, își va da seama și singura.
A unele se îndepărtează daca e prea ciudat și direct totul

| Catalin_Caluți_2001 a răspuns:

Ar trebui sa i. Spui sa va intalniți inrun loc singuri sa fiți doar voi doi si sa i spui sa te asculte si sa nu rada cai i spui ce simiti si daca ai norocul poate e indragostita de tine