| ANDREyCev a întrebat:

Buna/Salut, eu m-am indragostit de cea mai buna prietena a mea inainte de culcare ea imi trimite mesaj : Naopte buna, te iubesc brother vise placute, iar eu ii trimit msj inapoi Noapte buna, te iubesc vise placute; pana azi fata respectiva a fost cu un coleg de-al meu azi colegul meu s-a despartit de ia pentru ca a vazut cum ma uitam eu la ea, eu o cunosc foarte bine pe ea si ea pe mine la fel in fiecare dimineata la liceu vine la mine ma ia in brate si ma pupa, cum sa-i spun ca o iubesc la nebuie? sa incerc sa o sarut dimineata?

4 răspunsuri:
| MissKarolina a răspuns:

Buna Andrei,
In primul rand nu fii atat de direct cu ea, poate intra in panica si atunci ai pierdut-o si ca prietena, mai ales ca iubirile intre prieteni sunt foarte dificile. Incearca sa ii dai indicii subtile, un trandafir in banca in fiecare dimineata este un gest foarte dragut, vezi cum reactioneaza, i-ai un cadou special de craciun, impacheteaza-l frumos, parfumeaza-l, fa ce stii dar in asa fel incat sa iti reflecte sentimentele. Daca cumva faceti revelionul impreuna, spune-i DJ-ului sa puna o melodie lenta cand sunteti pe ring, apropiete de ea usor si strange-o in brate, stai aproape de fata ei si parfumeaza-te, este un lucru foarte important pentru o fata, ii ramane in memorie. Aranjeaza-te, schimba ceva la tine, de multe ori cand esti obisnuit cu infatisarea cuiva nu il mai vezi ca ceva iesit din comun, sa zic asa, schimba-ti coafura, sau lasa-ti barba, fetele observa orice detaliu. Ascult-o, da-i sfaturi si complimente, fa-o sa inteleaga ca este foarte speciala si unica in lume.
Sper ca ti-am fost de ajutor. Daca mai ai intrebari nu ezita sa imi lasi un mesaj. Bafta! :*

| ANDREyCev explică (pentru MissKarolina):

Ar dreptate ea e unica cunosc foarte multe fete dar niciuna nu sunt ca ea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu cat ii zici mai repede si vezi cum sta treaba cu atat e mai bine altfel o sa suferi mult pentru ca o sa incepi sa o iubesti din ce in ce mai mult.

| ANDREyCev explică (pentru anonim_4396):

Nu e problema ca sufar eu am invatat sa trec peste orice esec, problema e cum sa nu o fac pe ea sa sufere mai ales ca acum 1 zi s-a despartit de colegul meu...