| Sophie88 a întrebat:

Salut, dupa parerea voastra ce as putea face in situatia urmatoare: Cu 3-4 ani in urma am facut cunostinta cu un tip, cu care am iesit odata in oras, ne-am simtit bine, dar s-a intamplat ceva si nu ne-am mai vazut pana la sfarsitul anului trecut. S-a facut ca ne-am regasit, dar el fiind dupa o despartire dureroasa, n-a fost nimic serios intre noi, am iesit din cand in cand, ne-am simtit bine, dupa o vreme s-au intamplat si alte chestii intre noi, dar nici pana in ziua de azi nu suntem un cuplu. Mie nu prea imi convine situatia asta, desi ma simt bine cu el, ne intelegem bine, exista chimie intre noi, dar ma simt aiurea in situatia "friend with benefits". Cum as putea afla daca avem sanse impreuna? Eu sunt femeia, nu vreau sa par insistenta deschizand subiectul, sa discutam despre asta cu cartile pe fata...

Răspuns Câştigător
| RebeleGirl a răspuns:

Nu cred ca vrea nimic serios...te cauta cand are nevoie de. o fata.si cam atat. daca nu a deschis niciodata subiectul despre o relatie pana acum... nu cred ca o va mai face. Eu zic sa nu mai continui asa..adica sa fi rezerva... gaseste-ti un baiat care sa isi doreasca o relatie.sau na..incearca sa vorbesti cu baiatul asta si sa iti spuna daca te tine doar pentru satisfactie proprie sau vrea ceva mai mult pe viitor.e simplu! Bafta! happy

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa fi scurta la subiect directa altfel esti o femeia care pierde tot

| Sophie88 explică (pentru mgtow):

Adica sa-i pun o intrebare scurta, gen: "Ce vrei de la mine de fapt"?

| mgtow a răspuns (pentru Sophie88):

Zici ce vrei tu si vezi ce vrea el dar nu cred ca doreste sa se lege de tine altfel te anunta din timp

| LoveSleep a răspuns:

Din moment ce el nu face nimic în legătură cu asta și a trecut ceva timp, poți să consideri că n-ai nici o șansă.

| Lawliet14 a răspuns:

Noi barbatii apreciem sinceritatea si un mod mai direct de abordare. Femeile sunt foarte inteligente si sufletiste, dar nu prea spun ce gandesc.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Din ce mi-ai descris tu cred ca nu-i pregatit pentru o relatie, sa nu ramai dezamagita

| Kenya a răspuns:

Ai putea spune ceva de genul : X, noi ce suntem? Si pe masura raspunsului lui iti dai seama ce e de facut.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Trebuie sa vezi ce isi doreste o relatie sau nu. Cred ca esti intr o postura fericita de friends with benefits
De aci poti sa l aduci spre tine mai mult. Incearca sa l chemi tu mai des la tine la benifits si de acolo sa l faci addicted.

| RebeleGirl a răspuns:

Mersi pentru funda happy ma bucur ca te-am ajutat! happy

| Stefi82 a răspuns:

Buna..nu stiu ce sa zic e posibil sa te foloseasca...ai putea sa-i spui cum te-ai adresat si aici. Ii spui ca vrei sa vorbiti ceva serios si cand are imp ai vrea sa va intalniti iar mai apoi o sa iti dai tu singura seama ce simte. Good luck!