| Ionică a întrebat:

Dupa religia crestina ortodoxa, e pacat sa te uiti la filme, poze etc. erotice si porno? Multumesc!

8 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Nu era nevoie sa intrebi de 4 ori pentru chestii care tin cam de acelasi lucru.
Dupa religia ortodoxa, este pacat tot ce ai intrebat tu.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Da, da, si da

| claudiea79 a răspuns:

Da. biserica interzice multe. de ce nu ii interzice preotului care cultiva cartofii si varza in cimitir de ce nu ii interzice sa mai fie preot. in dimbovita este si vinde legumele in bucuresti. de ce nu interzice preotilor sa te intrebe la spovedanie citi copii ai facut? cite avorturi? cu citi barbatii ai fost. preotii sint ginecologi? eu stiam ca nu mai la doctorii spui ce ai facut. de ce sint preotii plini de aur au vile si masinii? de ce vor sa faca 800 de bisericii? pe saracia asta? de ce la botez te intelegi cu popa sa iti ia 2 milioane vechi cind mergi vrea 15 si nu iti mai boteaza copilul si trebuie sa faci cheta. sa ajute oamenii saraci si sa isi vada de treaba. cine vrea se uita la filme porno. si gata. toti se uita. si popa daca merge la un chiosc de ziare vede femei pe prima pagina a ziarelor. ei interzic orice. sa tina populatia linistita pentru asta este religia.

| barbattttt a răspuns:

Dupa religia ortodixa multe sunt permise. Eu te sfatuiesc sa te rogi Domnului si Duhul Sfant te va calauzi!

| SonataArctica a răspuns:

Sincer...eu nu prea cred! Poate ca preotii au spus(este bine sa-i ascultam), insa nu este in cele 10 porunci! Mai degraba pacat este sa te mastrubezi, dar nu sa te uiti la un film porno!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este foarte pacat!

| lexy22 a răspuns:

Sigur ca da!