| Ionică a întrebat:

Dupa religia crestina ortodoxa, a fi o mama purtatoare e un pacat? Multumesc!

2 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Eu nu cred ca religia crestina ortodoxa imbratiseaza ideea de a naste si a da pruncul altei femei. Nici animalele nu fac asa ceva.

| matraguna1 a răspuns:

Sincer nu vad unde ar fi pacatul. Una, ca ajuti pe cineva sa aiba bebe, doi, nu omori ca in cazul avortului ci dimpotriva e vorba de reproducerea speciei, trei, nu se consuma actul sexual... Deci pacatul unde e? Daca acum tehnologia permite astfel de practici (si asta nu e dusa la extrem), nu cred ca e un act ce poate fi considerat.pacat.