| Ionică a întrebat:

E de bine sau e de rau sa fii virgin(a) pana la casatorie? Multumesc!

11 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

E greşit total din punct de vedere fiziologic!
Căsătoria înseamnă rămânerea cu acea femeie/acel bărbat toată viaţa. Păi... cum aşa? Îmi iau ceva fără să testez, fără să ştiu cum "funcţionează".
La mine în familie există o mătuşă care a mers pe sistemul ăsta şi nu şi-a probat soţul înainte. Şi, ghici ce? Era impotent! rolling on the floor
Mie-mi vine să râd acum dar când mă gândesc câţi oameni fără minte îndeamnă la porcăria asta cu virginitatea, îmi vine să-i calc pe cap!

May we all get laid!

Succes.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E cum vrei tu sa fie!
Nu mai asculta la ceilalti ca sunt si invidiosi ca tu ai vise mai 'inalte'!

Si eu vroiam ca si tine sa raman virgina pana la casatorie dar m-am cam razgandit caci am intalnit baiatul potrivit!
Poate si tu iti vei schimba parerile pe parcursul vietii!

| SweetPrinces a răspuns:

Eu zic ca ar fi mai bine sa "cunosti" mai multe femei, ca daca te insori de virgin vei avea curiozitatea sa faci sex si cu alta femeie iar asta inseamna sa iti inseli sotia si nu cred ca ai vrea sa o inseli nu-i asa? bafta si nu te insura de virgin ca o sa-ti para rau parerea mea happy

| gabitza_6878 a răspuns:

E exagerat straight face
sa nu faci sex pana la casatorie... e o mare prostie
inseamna ca nu cunosti persoana cu care esti casatorit/a

| 5000 a răspuns:

E rau, daca ai un barbat/femeie toata viata, o sa traiesti vesnic in regretul "oare cum ar fi cu altcineva" (carnal vorbind).

bafta

| samantha a răspuns:

Din punctul meu de vedere as-i aprecia daca sotul meu ar fi virgin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-ai lua o masina fara sa o testezi, fara sa stii cat consuma, cum e la drum real?! Sau, altfel spus, ca mata in sac, fara sa o vezi?!
Multe tragedii familiale si drame individuale au la baza - mai ales in trecutul generatiilor noastre, aceasta trista realitate sau "cerinta"!

PsihoSex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti fi virgin sau curvar. tine de credinta si de pacat.alegi o cale si te tii de ea.asa fac toti.eu am fost virgin si a fost si este bine. avem 20 de ani de casnicie si nu am inselat -o nicicand.asta nu inseamna ca sunt sfant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ca si cum ai lucra la o fabrica de miere de albine si nu te poti linge pe degete! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din opinia mea de vedere cred ca e bine sa fii virgina, dar nu stiu ce cred altii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca e bine sa fii virgina deoarece e cel mai frumos dar al unei femei, virginitatea te reprezinta!