| Livia94 a întrebat:

Credeti ca un barbat poate sta virgin pana la casatorie?big grin

30 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, de ce nu? Sexul face parte dintr-o relație dar nu obligatoriu pe primul loc.
Pa, pa.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă e urât cu spume (de la chupacabra în sus), cu IQ de moluscă, extrem de sărac şi locuieşte şi în Siberia, atunci da, poate.

| Floreenofficial a răspuns:

Da...sunt mai multe femei decat barbati si daca nu reuseste sa prosteasca pe nineni sta asta.

| Derye a răspuns:

Daca e impotent, gras, cu penis minuscul, extrem de urat si locuieste in padure poate sa stea toata viata (e un caz de om, care e virgin la 68 de ani), dar de ce ar sta atat?
Trebuie sa-ti cunosti marfa inainte sa o cumperi. Sa stii daca sunteti compatibili sexual, and so on. Sexul poate raspunde multor intrebari!

| Hmmmm a răspuns:

Da... daca vrei orice se poate.
acum intrebarea mea: de ce ar face asta? eu sunt de parere ca in momentul in care vine vorba despre casatorie trebuie sa stii sa iti pastrezi partenerul langa tine pe orice plan, mai ales pe cel sexual.sexul este foarte important intr-un cuplu. face 50% din toata relatia. daca nu ii oferi partenerului ceea ce isi doreste in pat, relatia nu va functiona nici pe alte planuri.de asta sunt atat de multi barbati care inseala, atat de multe femei care inseala, atat de multe divorturi dupa primul an de casatorie.este important sa ai experienta pe toate planurile in momentul in care vrei sa te casatoresti.in ziua de azi nu mai e ca pe vremea bunicii... timpurile s-au schimbat si multi ar alege o femeie sau un barbat cu experienta pentru casatorie decat o virgina sau un virgin, iar eu ii inteleg perfect si sunt de acord cu ei

| Rukhsandra a răspuns:

Doar daca se insoara la 17-18 ani laughing)

| Damian a răspuns:

In visele tale cu printi si printese doar

| Alex0194 a răspuns:

Sun extrem de mici sansele insa sa stii ca eu cred ca exista si dianstia desi mai greu gasesti. De obicei cred ca poti fi cei care sunt mai timizi care si-au incepu viata amoroasa (adica sa aiba prima prietena) tarziu (adica stiu si eu dupa 18 ani). Dar daca nu gresesc in nu stiu ce religie este chiar interzis sa-ti incepi viata sexuala inainte de castaorie si de obicei cei ce apartin de acea religie respecta cu strictete astfel de reguli.

| Alex0194 a răspuns:

@ Raspuns anonim:
@alex008, daca nu stiai sexul inainte de casatorie este interzis si la ortodocsi, si la aproape orice religie pe care o cunosc, ca nu se intampla asa, asta e alta problema, dar nu vorbii in necunostinta de cauza. Intreaba' orice preot sau profesor de religie si o sa te convingi.

Imi cer scuze, ai dreptate, mea culpa, am uitat pe moment. Insa la acea religie chiar respecta asta

| Duhovnicul a răspuns:

De putut poate, dar de ce ar vrea?

Răspuns utilizator avertizat
| WickedBoy a răspuns:

Nup:dEu am aproape 16 si nu mai sunt virginstraight faceSi inca am facu de destule orilaughing

| swet girl 22 a răspuns:

Categoric NU.

| soricica a răspuns:

Specimene pe cale de disparitie

| Annye_2425 a răspuns:

Doar daca se casatoreste la 16-17 anilaughing

| Aiicha a răspuns:

Dar o fata, in zilele nostre mai poate sta virgina pana la casatorie?
Raspuns corect:nu.

| Annie_3559 a răspuns:

Nu as credelaughingin ziua de azi aproape nici o fata nu mai este virgina cand se casatoreste apoi un barbatlaughing. parerea meahee hee.:*papa

| AlndChocolate a răspuns:

Grea intrebarea.in ziua de azi baietii fac dragoste si de pe la 14 ani, dapoi sa fie virgin pana sa se casatoareasca.
sunt si barbati care intr-adevar nu se gandesc doar la sex, dar mai rar... 3 din 10 sau poate chiar 2 din 10 laughing

| GulubuntzBudulush a răspuns (pentru AlndChocolate):

Nu e adevarat. cam pe la 16. da. rar 15

Răspuns utilizator avertizat
| madia a răspuns:

Da, depinde doar de el. Daca asta isi doreste, desi sunt putini care aleg varianta asta. 1, 2 cazuri din 1000. laughing

| celmaifrumosdinlistata a răspuns:

Sal.In zilele noastre e cam imposibil si pentru fete si pentru baieti, dar daca face un scop in sine pentru asta, de ce nu? Se poate insa ca tipul in cauza sa nu fi gasit inca persoana potrivita sau poate nu are incredere in oricine si asteapta pe cineva care sa-i trezeasca sentimente puternice. Nu conteaza varsta, conteaza atunci cand o persoana se simte suficient de pregatita pentru a face acest pas si cu cine, asta este iarasi un aspect important. O zi buna si ai grija de tine! :*

| ingerash17 a răspuns:

Nu cred. doar unu la 10000 dar slabe sanse

| JoKeR_7227 a răspuns:

Sincer? nubig grin

| Claudia_4326 a răspuns:

Da fetele pot?laughingSi sunt mici sanse ca un barbat sa ramana virgin pana la casatorie poate 1%100laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@alex008, daca nu stiai sexul inainte de casatorie este interzis si la ortodocsi, si la aproape orice religie pe care o cunosc, ca nu se intampla asa, asta e alta problema, dar nu vorbii in necunostinta de cauza. Intreaba' orice preot sau profesor de religie si o sa te convingi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se poate, e adevarat ca in ziua de azi e aproape imposibil asta, dar sunt baieti care inca mai asteapta pana la casatorie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Derye!, te rog din toata inima sa nu te mai descrii, ca nu ne intereseaza! Ramai in lumea virtuala acoperit de aceasta poza a unui baiat din desene animate! Oare de ce nu ti-ai pus o poza cu tine?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca da. Eu am 23 de ani si mai stiu cazuri. Sunt multi care isi doresc sa fie cu un singur partener din punctul asta de vedere, dar nu recunosc din teama de a fi ironizati sau cedeaza din cauza presiunilor grupului.