| TechnoCocktail a întrebat:

E o fata de care-mi place si nu stiu cum sa fac sa fiu impreuna cu ea... adica ea e un pic mai retrasa si eu nu ca as fi timid dar nu prea stiu cum sa actionez in unele situatii.Ii place sa se joace, mai dadea semne ca ma place gen ironii cum ca am fi impreuna etc. era geloasa cand ma uitam dupa altele. dar asta a fost doar de cateva ori si s-a schimbat cand incerc sa fac o miscare practic imi intoarce spatele. Vorbim rar pe facebook. Pe afara iesim doar in weekend, cu prietenii.
Imi dati niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Cel mai oki e sa o inviti si tu in Oras, tu si cu ea. Lasa amici acasa si alte chestii.Asa poti sa fi mai degajat,sa bati apropouri, sa vezi ce parere are despre tine, daca are pe cineva, daca vrea o relatie, sau daca tipa e fata pe care tu o vrei lanaga tine.Multe aspecte pot iesii la iveala la o intanire,asa ca incearca. Dupa ce vezi cum reactioneaza, incearca sa faci cu ea un fel de atingeri, sunt acele atingeri mai mult fortate, atinge-o subtil pe mana, i-ao in brate. laud-o si spune-i ca ea e fata pe care ai vrea sa o ai langa tine sau ceva de genu.Nu prea mult ca strica dar oricum.Incearca sa o saruti, chair daca o sa te impinga nitel, macar in sinea ei, ea o sa isi dea seama ca o vezi ca pe o iubita, next, si nu ca pe o prietena!

| TechnoCocktail explică (pentru Danysan):

Si cum ar trebui sa ii spun? Adica nu ne intalnim prea mult ca sa o invit fata in fata.

| Danysan a răspuns (pentru TechnoCocktail):

La telefon!

4 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Sigur ca ii place sa se...Numai ca trebuie sa gasesti momentul. Afla ce o intereseaza, daca are un alt prieten. La fete nu conteaza cine este, dar cand ii trebuie, cauta pe primul venit. Apoi iti reproseaza tot tie, pe buna dreptate. Natura nu are rabdare cu telenovele. La treaba, cu curaj.

| ginadr a răspuns:

Pur si simplu incearca sa fii tu pune un prieten sau o prietena sa vorbeasca cu ea sau pur si simplu jucati adeavar si provocare si o provoci sa spuna ce simte pentru tine sau pur si simplu ii dai un mesaj pe facebook in care ii spui ca esti indragostit de ea de unde stii ca nu simte la fel happysucces