| Anonim6282 a întrebat:

Te doare epilarea cu benzile de ceara in zona intimă?

Răspuns Câştigător
| oz_1736 a răspuns:

Smulgerea mai multor fire de par odata, nu... nu doare. E ceva sublim, pur si simplu incantator

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, destul de rău

| Sofer a răspuns:

Normal ca doare. Rău.

| OttoVonAegyssus a răspuns:

Indepartarea parului cu ceara sau cu epilator electric poate fi dureroasa, insa nivelul disconfortului difera de la femeie la femeie.

Lama de ras si crema depilatoare sunt solutiile de epilare care nu dor absolut deloc, pentru ca radacina firelor de par ramane in piele.

In timpul epilatului cu ajutorul tehnologiei IPL, in schimb, nu vei simti mai mult decat o furnicatura sau piscatura.