| eudemonica a întrebat:

V-ati depilat cu ceara in zona intima? Doare mult de tot sau e o durere suportabila?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Doare mai tare dacă înainte s-a folosit lama sau crema de epilat.
Doare și dacă nu s-a făcut apel la aceste metode, dar nu așa de tare.
Primele epilări cu ceară te sfătuiesc să le faci la salon, ulterior te poți face și singură în intimitatea casei.
Pa, pa.

| Crs a răspuns:

Prima data doare mai tare dar dupa nu mai e asa groaznic. pe mine acum nu ma mai doare deloc.

| katycc a răspuns:

Depinde de fiecare.cum percepe durerea.dar e o durere suportabila din punctul meu de vedere

| myroserosie a răspuns:

Crede-ma ca mori de durere, dar acum depinde de fiecare cum suporta.Prima oara te va dura, dar dupa ce vei incepe sa te epilezi lunar, durerea va disparea incetul cu incetul. Funda?