| 4YOU4 a întrebat:

E vreo problema daca prezervativul nu e prea fix? Adica e puutin larg, se aude un zgomot la frecare, un fel de fasait.

10 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Încearcă, totuşi, cu un prezervativ.

| neutrino a răspuns:

Da, poate fi o mare problema.

| DonaldTrump a răspuns:

Pai iti poate iesi sperma din el, deci cam e o problema.

| Pinocchio a răspuns:

Este o problema pentru ca se poate "pierde" si nu te mai protejeaza nici pe tine nici pe partenera ta.
Trebuie sa fie fix ca si "manusa pe mana".

| 4YOU4 explică (pentru Pinocchio):

PAi problema e ca nu gasesc prezervative pentru marimea mea. De alunecat nu aluneca. Se poate rupe daca e putin larg, desi e scos tot aerul?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru 4YOU4):

Prezervativul daca nu este bine fixat pe penisul tau va iesi de pe el si va ramane in vaginul fetei existand si posibilitatea ca sperma sa iasa din el printre penis si prezervativ si sa patrunda fara sa-ti dai seama in vagin.De asemenea se poate rupe foarte usor in astfel de situatii. In cazul in care nu iti gasesti prezervativ pe masura ta folositi ovule spermigene care protejeaza la fel de bine.

| Pinocchio a răspuns (pentru 4YOU4):

Nu cred ca se rupe, dar problema e ca daca nu sta exact lipit pe el, atunci in timpul actului sexual pe langa prezervativ si penis poate intra in bagin lichidul seminal si chiar sperma, pe langa faptul ce am mai spus ca poate sa aluneca de pe el si ramai fara prezervativ in timpul contactului.

| Mirke a răspuns:

Daca il ti cu mana la baza pana termini, sa nu il lasi sa alunece sau sa faca fass, poc atunci nu e problema, dar de ce sa te risti si sa te si chinui, trebuie sa scoti tot aerul din el sa nu plezneasca!

| CatalinaMA a răspuns:

Logic ca da, exista riscul ca lapticul tau sa iasa si sa ajunga la usa de la casa ei laughing

| 4YOU4 explică:

Imi recomandati acele prezervative numite my size pentru o potrivire mai buna? Oare sunt de calitate? Am auzit ca sunt pe marimi.