| Bubico90 a întrebat:

Salut,Este pacat sa ma masturbez?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este bine sa stii chiar de la inceput ca masturbarea NU este, NU reprezinta un pacat de neiertat, ba din contra reprezinta de fapt o activitate foarte placuta si foarte necesara bunei functionari a organismului si din acest motiv este practicat de aproape toata lumea. Masturbarea sau altfel spus autosatisfacerea, reprezinta o activitate "de cand lumea si pamantul" prin care se urmareste si de fapt se reuseste ca organismul sa se elibereze de sub povara si influenta stresului hormonal care apare de obicei in perioada pubertala, a adolescentei dar in cele mai multe cazuri si dupa ce barbatii devin maturi. Daca masturbarea ar fi/ar reprezenta un "pacat", ar insemna ca probabil peste 99% din populatia planetei este pacatoasa. rolling on the floor

| mihai69 a răspuns:

Cei ultrareligioși spun că este. Deși chiar și ei cad (sau au căzut) în acest „păcat".
În realitate, e ceva perfect natural și normal.

| vocea a răspuns:

Salut,nu este pacat, corpul tau simte nevoia sa isi elibereze hormonii, iar daca nu ai un partener pentru sex, poti apela la aceasta solutie.
Acum nu trebuie sa faci o obisnuinta si sa treci in cealalta extrema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E corpul tau, faci ce vrei cu el
Ce are daca te masturbezi?
Crezi ca decide un mos ce faci tu cu el?

| UzOm a răspuns:

O să ajungi în fundul iadului la secțiunea gay. Succes în viața veșnică care te așteaptă!

| Jenevive a răspuns:

Este mare pacat! Numai in post se face chestia asta.

| MRKevin a răspuns:

Da