| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Este vorba de prietena mea, se intilneste mai bine de doi ani cu un baiat cu un an mai mic ca ea, in acest timp ei sau certat de multe ori si chiar s-au despartit pe vreo 2 saptamini si tot asa.Cind se certau baiatul spunea gata s-a terminat relatia ea inervata zicea bun si se ducea, dar peste iar vreo 1 saptamana iar ii zicea ca o iubeste si iar se intilneau. S-a intimplat si cazut cin el se intilnea si cu ea si inca cu o fata pe ascuns, prietena a aflat dar tot la iertat odata el sa sarutat cu una si ea tot la iertat. Vreau sa stiu cum sa fac ca ea sa deshida ochi pentru ca mai tare sufere decit este fericita, nu vreau sa-i stric fericirea(falsa)dar oricum imi este buna prietena inca ceva ea il iubeste e prima dragoste.

2 răspunsuri:
| 0IoAnA0 a răspuns:

Pentru ca tu ii esti foarte buna prietena incearca sa vorbesti cu ea deschis si e posibil sa realizeze. dar daca nu va intelege nu ai ca sa faci doar sa fii langa ea cand totul se va termina si poate ea va suferii, pana la urma e greseala ei si in timp se va rezolva. bafta!:*

| Iulia26 a răspuns:

Pai este greu sa desparti doi porumbei care abia au aflat ce este dragostea. Nu prea ai ce sa le faci. Incearca totusi sa vorbesti cu "domnul" si spune-i ca o va rani daca mai continua cu aceste lucruri. Pune-l sa aleaga: ele ori ea. Daca nu va face acest lucru, discuta cu prietena ta desi exista un risc: va crede ca ii jignesti "armasarul" si se va supara. Dar, fi-i alaturi clipa de clipa si cand se va termina, ajut-o sa treaca peste, poate facandu-i cunostinta cu cinevahappy. Bafta, scumpo!