| Cipa34 a întrebat:

Salut, eu si cu iubita mea practicam jocuri sexuale. Ea are 18 ani si e virgina, ultima data cand am practicat aceste jocuri m-a pus pe ganduri. I-am bagat doar capu in vagin, ca de obicei, mereu simteam cand imi dau drumul si ma opream din acel "mic frecat". Eram foarte excitat si am stat cu cap penisului in ea fara sa mi dau drum dar simteam ca-mi vine si ma opream din frecat. Dar pentru cateva secunde, 5-10 secunde, am ramas cu capul in ea, ma abtineam sa nu mi dau drumul, simteam ca-mi vine si am scos-o, si mi-am dat drumul imediat pe ea, dar tot ma bate gandul ca atunci cand stateam cu capul in ea dupa ce am incetat sa ne mai frecam simteam ca si cum vine "e pe drum" eram super excitat, si ma tot gandesc sa nu fi iesit un strop. Eu ma oprisem si ma abtineam, n-am simtit ca a iesit nimic dar simteam sperma cum venea. Dupa mi-am dat drumul pe ea. Ne-am sters cu servetele umude. Si s-a sters si la vagin. Exista vreun risc de a ramane insarcinata. (Ea nu e in perioada aceea a lunii, minstruatia, i-a trecut de o saptamana, cam asa). Ar trebui sa-mi fac griji? Si daca da, as dori sa mi da-ti cateva sfaturi ce ar trebui sa fac. Multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care ciclul menstrual este REGULAT si mereu are o lungime de circa 30-31 de zile, deoarece doar in acest caz este posibil ca menstruatia sa inceapa in fiecare luna in jurul datei de 20, rezulta ca in aceasta luna menstruatia ar urma sa se produca in jurul datei de 20 Ianuarie. In acest caz OVULATIA cel mai probabil s-a produs in jurul zilei de 6 Ianuarie (20-14=60 si perioada fertila s-a suprapus peste zilele situate intre 2 - 7(8) ianuarie. Din acest calcul bazat pe datele prezentate si care daca sunt exacte reiese ca acea joaca a voastra din data de 6 ianuarie 2017 (si nu 2016) a avut loc exact inainte de ovulatie cu 1-2 zile. In acest caz totul depinde de noroc adica ca tu sa nu fi scapat sperma in acel moment de maxima excitare, sau ca acest ciclu sa fie unul mai scurt cu 2-3 zile si joaca sa se fi produs la cel putin 1 zi dupa ovulatie. Va doresc sa aveti Noroc!

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, exista!
daca au existat mai multe partide de sex consecutiv, da, se poate scurge in vaginul fetei, lichid seminal de la partida anterioara.
Acum ramane de vazut daca ea era in perioada fertila, pentru ca doar atunci poate ramane insarcinata.
cat despre virginitate, te inseli, odata ce ati avut sex, chiar cu penetrare partiala, ea nu mai este vrirgina.
Chair ar trebui sa te gandesti ca poate ajunge la medic si afirma ca-i virgina si pe medic s-ar putea sa-l umfle rasul, daca constata ca mai este si insarcinata.
In orice caz, un test de sarcina corect se face dupa 21 de zile de la partida de sex sau 5 sapta, mani de la ultimul ciclu menstrual. Orice test facut inainte este irelevant.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca urmatoarea afirmatie de-a ta este corecta si anume : ""(Ea nu e in perioada aceea a lunii, minstruatia, i-a trecut de o saptamana, cam asa)."" atunci din pacate s-ar putea ca joaca voastra sa fi avut loc exact la inceputul PERIOADEI FERTILE sau chiar intr-o zi a perioadei respective, acest lucru depinde de numarul de zile cat a tinut menstruatia si daca a trecut asa cum ai pomenit "o saptamana". De asemenea depinde de tipul ciclului menstrual daca este REGULAT sau NEREGULAT precum si de lungimea CICLULUI MENSTRUAL. Este stiut faptul ca in cazul in care CICLUL menstrual are o lungime de 27-28 de zile atunci OVULATIA se produce in a 13 sau a 14-a zi a CICLULUI iar PERIOADA FERTILA este din a (9)10-a zi si pana in a 16(17) zi a ciclului. Daca menstruatia a tinut doar 3 zile + acea saptamana adica 7 zile dupa menstruatie reiese ca sexul/joaca a fost intretinut in a 10 a zi a ciclului adica in prima sau a 2-a zi FERTILA insa cu o posibilitate de sarcina inca scazuta de doar 10-15-20%. Dar daca menstruatia a tinut mai mult de 3 zile, adica sa zicem cam 5 zile cum se intampla cel mai des, atunci cu cele 7 zile (saptamana pomenita) reiese ca 5+7=12 si in acest caz joaca s-a produs intruna din zilele cu fertilitate deja foarte mare si probabilitatea de a se putea forma o sarcina devine foarte posibila. Nu se poate face nimic decat sa asteptati si sa sperati ca menstruatia se va porni la data asteptata/preconizata. Daca va intarzia dupa 7 zile se poate face testul de sarcina al carui rezultat sa poata fi considerat ca fiind valabil, corect. Deocamdata doar asta este de facut si nimic mai mult. Multa sanatate!

| Cipa34 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc. Mai am cateva detalii daca te poate ajuta. Menstruatia ei este de tip regulat, in fiecare luna pe 20 si ceva cam asa si tine cam 5 zile deduecare data. Ultima oara i-a venit menstruatia pe 20 dec 2016 si a durat 5 zile pana le 25 dec 2016, iar evenimentul intre mine si ea a fost la 11 zile dupa ciclu pe 6 ianuarie 2016, . Stau cu frica... Nici anticonceptionale nu lua. Multumesc pentru mesajul tau. Sper sa mi dai un raspuns in legatura cu aceasta problema.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Cipa34):

In cazul in care ciclul menstrual este REGULAT si mereu are o lungime de circa 30-31 de zile, deoarece doar in acest caz este posibil ca menstruatia sa inceapa in fiecare luna in jurul datei de 20, rezulta ca in aceasta luna menstruatia ar urma sa se produca in jurul datei de 20 Ianuarie. In acest caz OVULATIA cel mai probabil s-a produs in jurul zilei de 6 Ianuarie (20-14=60 si perioada fertila s-a suprapus peste zilele situate intre 2 - 7(8) ianuarie. Din acest calcul bazat pe datele prezentate si care daca sunt exacte reiese ca acea joaca a voastra din data de 6 ianuarie 2017 (si nu 2016) a avut loc exact inainte de ovulatie cu 1-2 zile. In acest caz totul depinde de noroc adica ca tu sa nu fi scapat sperma in acel moment de maxima excitare, sau ca acest ciclu sa fie unul mai scurt cu 2-3 zile si joaca sa se fi produs la cel putin 1 zi dupa ovulatie. Va doresc sa aveti Noroc!

| mihai69 a răspuns:

„Ar trebui sa-mi fac griji? Si daca da, as dori sa mi da-ti cateva sfaturi ce ar trebui sa fac."
===
S-a stabilit deja că e cazul să fii îngrijorat.
Cât despre ce e de făcut, poate ar fi timpul să aflați că s-au inventat:
- prezervativul;
- pastilele anticoncepționale;
- diafragma;
- spermicidele;
- etc.
Chiar n-aveți habar, da' vă jucați cu focul!
HA! auzi, cică e „virgină"! rolling on the floor în vis, probabil...

| vocea a răspuns:

Nu ai cum sa ramana gravida daca nu ai ejaculat in ea, deci stai calm si bucurate de sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lua anticonceptionale inainte?

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Poate ramane insarcinata si in timpul menstruatiei si chiar si in zilele considerate a fi infertile. Chiar daca nu ejaculezi in ea spermatozoizii ies si atunci cand te umezesti in capul facaletului
Partea cu virgina parerea mea este ca nu poate ramane insarcinata din moment ce nu ai ejaculat in interior din ce tin minte dar nu stiu daca este 100% corect acest lucru. Un test de sarcina nu este scump poate incerca prietena ta

| Alicezzz a răspuns:

In primul rand cat timp tu te joci cu capul in vaginul ei, ea nu se mai cheama virgina! Asta crede'ti voi doi ca ea e inca virgina! Dupå o socoteala scurta fiind la o saptamana dupå menstruatie ea ar fi fost cam in zilele fertile daca are ciclu regulat. Ar trebui sa iti faci griji si sa iti dai seama ca jocurile astea va duc la o sarcina! Acu nu ai ce face, pastila de a2a zi nu stiu daca va mai salveaza situatia. Deci va ramane sa astepte ea sa ii vina si daca nu ii vine si o intarzie sa isi faca un test de sarcina sa fi trecut 3 saptamani de la contactul neprotejat!

| Bishopp a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa iti faci griji. Daca nu e suficient sa fie la intrare, sperma trebuie sa ajung adanc in ea. Daca ai simtit ca nu ti-ai dat drumul in ea, si ea a verificat ca nu exista pic de sperma pe vaginul ei nu cred ca ar trebui sa iti faci griji. Daca totusi crezi ca se poate ca tu sa nu fi stiut exact ce simti, ati putea lua pastila de a 2 zi de la farmacie si puteti sta fara griji.
Aveti grija.

| Daniela_Maxim_1999 a răspuns:

Nu te îngrijora! Dacă vrei să fii liniștit cumpără un test de sarcină pe care să-l facă

| MonstruletRoz a răspuns:

Sunt sanse mici sa fie insarcinata, dar ar fi bine sa faceti un test de sarcina sa va linistiti