| Cuuukii a întrebat:

Urgenta!
In dupa-amiaza asta eu si cu iubitul meu am avut o tentativa de sex. N-am facut sex in cele din urma dar si-a dat drumul pe mine. A curs putin pe vagin dar nu pe labi ci ce partea de sus.Am sters cu servetele umede tottot. Inainte de asta si-a frecat penisul de vaginul meu fara prezervativ. A iesit o secretie.
1. E posibil ca in acea secretie sa fi fost si sperma?
2. E posibil sa raman insarcinata?
3.Cat costa pilula de a doua zi? La ce ajuta?
! Ciclul pe 22-23 decembrie mi-a trecut. Mie putin rau si ma apasa ceva pe burta, am si putina febra si o stare de ***!
VA ROG E URGENT!

Răspuns Câştigător
| TotRoz a răspuns:

Nu te speria. Stai linistita. Cel mai bine e sa vezi un doctor!
Ai mare grija. Deci nu prea pot sa te ajut cu nimic. Tu doar mergi la doctor! Si daca nu vrei sa mergi cu mama, poti merge si singura. Ai mare grija!
Dupa ce rezolvi ceva contacteazama printr-un mesaj, daca vrei.
Ai mare grija de tine. Te pup :*

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In acea secretie sunt sute de mii de spermatozoizi.
Este posibil sa ramai insarcinata. Am vazut o fata care ramasese insarcina exact ca tine.
3. Costa in jur de 70 de lei, plus in jur de 50 de lei consultatia ginecologica. Daca este luata conform prescriptiei ginecologului, scade cu 75% riscul de sarcina. Este o bomba cu hormoni, cu multe reactii adverse si contraindicatii (de exemplu e interzisa la fete de sub 18-19 ani si la femei de peste 35 de ani, sau la fumatoare, fete care au avut, ele sau rudele lor, chisturi sau tumori de ovar, polipi de endometru sau modificari ale sanilor).
Conteaza doar ziua in care ti-a venit menstruatia, nu ziua in care ti-a trecut. Daca esti in primele 5 zile ale ciclului menstrual, riscul e minim si apoi creste pe masura ce te apropii de ziua ovulatiei (undeva intre ziua 12 si ziua 16).
Simptomele tale nu au legatura cu o posibila sarcina. Simptomele de sarcina apar la minim 14-21 de zile de la contact (daca apar).

| gigiro a răspuns:

Nu cred ca esti gravida, dar de ce te joci cu focul, daca habar nu ai ca te poti arde? E asa de bine sa te joci.si sa ai asa mari probleme?

| Cătălina a răspuns:

Nu este o problema extraordinar de mare.
Insa, pentru linistea ta cumpara o pastila de a doua zi (costa circa 65 de lei, in pachet ai doua pastilute, una o iei cand o cumpari, iar pe urmatoarea o iei dupa 12 ore de cand ai luat-o pe prima), oricum, poti intreba farmacista tot ce ai nevoie sa stii, plus ca mai ai si prospectul pe care trebuie sa-l citesti bine inainte de utilizare.

1) Era sperma.
2)Nu este foarte mare posibilitatea, avand in vedere ca au trecut 3 zile de cand ti-a trecut menstruatia.

Daca te simti rau, fa-ti o programare la ginecologie.Si chiar daca ai fi insarcinata, simptomele nu apar atat de repede, ci mult mai tarziu, si anume dupa aprox. 2 saptamani de la conceptie. Ce simti tu acum e din cauza temerii pe care o simti si a fricii de a ramane insarcinata.

Eu nu cred ca esti.
Iti urez bafta.

| CrazzyGirlCsm a răspuns:

Inainte si dupa ciclu exista perioada cand sansele sunt mai mici de a ramane gravida. Perioada aia poate dura 10 zile sau 14...depinde. Dar totusi nu e ceva sigur. Si da. a fost si sperma sad Pilula de a doua zi afli la farmacie cat costa... Pastila se poate lua până la 72 de ore după acest moment, însă ea este mai eficientă cu cât este luată mai repede. Daca pilula nu are niciun efect (ceea ce e aproape imposibil, dupa cate am citit) fa un test de sarcina. Sau mergi la medicul ginecolog dac te simti foarte rau. Bafta si ai grija de tine. Daca vrei sa mai vorbim da-mi un mesaj privat.

| Cuuukii explică:

Secretia aia era la fel ca si la fete. cand am ajns acasa pe chilooti era tot o secretie.

| aleksika a răspuns:

Buna!
Din cate am citit nu e cazul sa te agiti.
1.Acea secretie sigur e sperma.
2. Din punctul meu de vedere nu e nici o sansa sa ramai insarcinata. Ca sa se intample lucrul asta ar fi trebuit sa intre in tine si sa isi dea drumul si nici asa nu ramai intotdeauna insarcinata. Si mai ales daca ai sters tot lichidul ala nu avea cum sa intre atat de adanc in vaginul tau si sa ajunga la uter. Deci relaxeaza-te!
3. Nu stiu cat costa pastila de a doua zi dar nu merita sa o iei. Nu e nici un risc in cazul tau si in plus are efecte adverse destul de nasoale si deci nu merita sa o iei daca nu ai motive.
Iar starile de rau probabil le-ai creat chiar tu prin teama ta sau poate ai doar o raceala pentru ca nici daca ai fi insarcinata simptomele nu ar aparea asa repede!
Sper ca am reusit cat de cat sa te lamuresc.

| MEMO a răspuns:

Fato linisteste-te nu o sa ramai gravida.
Sintomele tale le ai din cauza ca esti panicata.
Linistestete un pic si ai sa vezi ca o sa te simti mai binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti gravida fato

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai fatooo gandesti cand actionezi? in primul' rand cati ani ai? si da e fff posibil sa ramai insarcinata si da a fost sperma ce ptea sa fie pipirolling on the floor? pilula nu stiu difera intreaba si u la farmacie da daca nu ai luat-o la timp degeaba o mai cumperi.io zic sa ii faci vizita unui ginecolog daca te simti rau.ca na daca ai facut-o de oaie macar asigurate ce rezolvi ceva acolo...winkingSUCCEESlaughing

| alexandra22 a răspuns:

Mai bine ii spui mamei tale iar daca nu ai curaj mergi cu cea mai buna prietena la ginecolog sau fol un test de sarcina

| andrada222 a răspuns:

Este foarte mare posibilitatea sa ramai gravida. pilula costa in jur d 60 d lei.

| Ella_4491 a răspuns:

Ce fantezii sexuale aveti..., poate o sa fii mamica, sa nu dai avort ca e pacat mare.