| jokrr a întrebat:

Eu sunt îndrăgostit de o fata de la mine din scoala deja de 2 ani aproape. As face primul pas, dar problema e ca ea a știut ca eu am simpatizat-o pe cea mai buna prietena a ei, am si vorbit cu ea... si acum cine știe ce va crede ea, ca nu sunt serios, ca nu imi dau interesul intr-o relație etc. Dati-mi sfaturi va rog, cum as putea sa încep sa discut cu ea... ea știe ca o simpatizez, doar ca colegele mele de clasa i-au mai povestit despre mine toate minciunile, ele sunt oarecum geloase, ajutați-mă, vreau sfaturi, de preferat de la fete sau băieți cu ceva experiența. Mersi mult.

Răspuns Câştigător
| Eduard196 a răspuns:

Nu astepta ziua ei ca sa ii scrii ca arati ca esti un tip fricos care asteapta nu stiu ce ocazie ca sa se dea pe langa fata care ii place. Baga-te direct in discutie cu ea cum ti-am spus. Poti sa faci asta astazi daca nu sta departe si poti sa te vezi cu ea. Iar daca nu, la scoala. Un barbat adevarat nu asteapta sa vina o ocazie speciala. El ataca atunci cand simte ca vrea ceva. Si.ele vor barbati adevarati. Fii unul din ei si baga-te.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca printre colegii si prietenii tai, ti s-a dus vesteaca ai fi un individ neserios si/sau o persoana infidela, fetele se vor feri sa mai aiba de-a face cu tine la fel cum se intampla in cazul in care cineva este catalogat ca ar fi un ''popa tuns''. big grin Incearca sa sa-ti incerci norocul si vorbeste cu colega respectiva in mod direct si la subiect, pe principiul fie ce-o fi. Bafta. Noroc!

| Eduard196 a răspuns:

Cum adica ce sa faci? Scrie-i intr-o zi ca vrei sa te vezi cu ea separat sa vorbiti si spune-i ce ai de spus

| Eduard196 a răspuns:

Fa-ti partea ta indiferent de riscuri. Ca sa nu te simti dupa un ratat care nu are curaj sa vorbeasc cu o fata

| jokrr explică (pentru Eduard196):

In Aprilie e ziua ei, ma gândesc atuncea sa-i scriu, ea e cu un an mai mică ca mine, si nu am vb cu ea niciodată, dar ea știe dela prietenele sale ca o plac...dar posibil s-a uitat.

| Eduard196 a răspuns (pentru jokrr):

Nu astepta ziua ei ca sa ii scrii ca arati ca esti un tip fricos care asteapta nu stiu ce ocazie ca sa se dea pe langa fata care ii place. Baga-te direct in discutie cu ea cum ti-am spus. Poti sa faci asta astazi daca nu sta departe si poti sa te vezi cu ea. Iar daca nu, la scoala. Un barbat adevarat nu asteapta sa vina o ocazie speciala. El ataca atunci cand simte ca vrea ceva. Si.ele vor barbati adevarati. Fii unul din ei si baga-te.