| Eligirl a întrebat:

Exista barbati care, cand sunt intr o relatie, nu se uita deloc dupa femei si nu le place de altele?

18 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Hai să îți povestesc eu cum stă treaba cu bărbații în general. Există bărbați buni şi bărbați răi.
Bărbații răi sunt egoişti, au o relație oficială pentru că aşa consideră că este normal (asta le-a impus societatea şi lumea din jur la nivel psihic). Au relații în paralel pentru că nu se mulțumesc cu o singură femeie şi sunt în căutarea altor trofee.
Bărbații buni sunt capabili să ducă o singură relație toată viața. Dar, aici depinde în mare parte de femeia de lângă el. Dacă femeia îşi schimbă atitudinea sau fizicul între timp, este posibil ca bărbatul bun să înşele sau să se ajungă la despărțire. Dacă o să îmi sară în cap feministele, fetelor am şi eu câteva întrebări:
Dacă bărbatul cu care sunteți impreună începe treptat să se neglijeze (se îngraşă, se îmbracă cu hainele cele mai urâte din garderobă), vă neglijează şi pe voi(nu vă mai face cadouri, uită de zilele importante, nu mai este aşa tandru, parcă viciile lui apar de nicăieri deşi la început părea perfect etc). S-a văzut cu sacii în căruță cum se spune, aşa că nu se mai oboseşte să cucerească femeia de lângă el. A depus un efort la început ca să atragă femeia, apoi după ce a reuşit îşi arată adevăratul chip.
În schimb dacă femeia rămâne ca şi la început, se menține fizic şi se îngrijeşte o să reziste relația. Aşa este şi la femei, am dreptate?

| RAY a răspuns:

Asta e ceva involuntar,ca foametea,setea,exista barbati care au ratiune de se opri din a urma cursul animalului din el da,dar nu barbati care nu simt nimic ceva cand vad una frumoasa aia se numesc homosexuali,asexuali, si o femeie cand vede un barbat frumos i se elibereaza dopamina in creier dar ratiunea o opreste sau nu sasi urmeze dorinta sexuala, iubirea este una dorinta este altceva, dorinta o aven mereu cu noi, iubirea este o legatura emotionala, sociala

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Http://www.lifehack.org/......nship.html
http://www.yourtango.com/......t-cheaters
http://www.femalenetwork.com/......09-src-fhm

unele persoane sunt mai infidele din cauza unei gene, in viitor vom putea vedea daca partenerul tau e predispus sa te insele sau nu, dar si iubirea se poate vedea la un rmn cica, desi in viitor multe vom vedea

| corbulalbrosu a răspuns:

Exista o mica-mare diferenta, intre a te uita/privi pur si simplu si/sau a privi cu intentia/dorinta de a avea macar si o "mica" aventura cu o femeie atragatoare/frumoasa. big grin

| SG1995 a răspuns:

Da se cheamă îndrăgostiți, sau moși (deși și ăia sunt perverși). laughing
Acum serios răspunzând: Nu. Practic e natura bărbatului ca să de-a cu ochiul pentru că deh nu poate controla un fenomen fiziologic ca excitația sexuală, dar asta nu înseamnă că nu te iubește. E normal ca un tip să aibă fantezii, problema apare când le pune în practică. Dacă stai să te gândești iubitul tău sau fostul ( nu contează) la un moment a avut fantezii cu tine.

| Dismally a răspuns:

Da, aceia sunt barbatii normali.

| Nemessys a răspuns:

Normal ca da.

| PersonajFictiv a răspuns:

"Femei poti avea in fiecare noapte cate una
Degeaba daca n-ai una pentru totdeauna "

- Rappa

thinking

Un barbat loial nu isi inseala iubita, se poate uita la formele alteia, dar asta nu inseamna ca o inseala.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Prezent aici laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca se uita doar e ok. Cand socializezi te uiti si la alte persoane. Daca te uiti cu gand ascuns asta e altceva. Daca el are in femeia lui tot ce isi doreste...atunci nu vad de ce s-at uita la altele.

| kandaraki a răspuns:

Cei care iti vor zice ca nu se uita dupa alte femei sa nu ii crezi, ochii pentru ce sunt? nu ai sa mergi pe strada si ai sa acoperi imediat ochii vazand o femeie frumoasa, e absurd.
Una e sa te belesti la toate femeile si alta e doar sa mergi si sa te uiti.

| JustStitch a răspuns:

Da sunt, eu sunt unul dintre ei care daca as avea o relatie nu m-as mai uita la o alta femeie

| Rebeca951 a răspuns:

Eu una mi-aş dori unu care să nu se uite după alte fete... Cel pe care îl am şi cu care o să am un copil se uită dupa altele şi spune că asta fac toţi bărbaţii nu inteleg de ce? Am ţâţe, am fund ( ceea ce toţi vor ca fetele să aibă) grasă nu sunt, proastă nu... Deci chiar nu văd de ce să se uite după alta laughing)))

| SG1995 a răspuns (pentru Rebeca951):

E un răspuns normal la o stare de excitație, nu e grav dacă se uită, e grav dacă aplică ce gândește.

| Eligirl explică (pentru Rebeca951):

Eu zic ca ar fi trebuit sa te desparti la momentul potrivit de el. Daca se uita dupa altele cand e de mana cu tine atunci nu e de nasul tau. Meriti mai bun!