| lov321 a întrebat:

Salut frailor de pe TPU am o problema si nu stiu cum sa o rezolv sor-mea are 14 ani si s-a inragostit de unu si m-a intrebat pe mine ce sa ii zica lui ala? ma puteti ajuta? ce sa ii spun?

3 răspunsuri:
| NickName01 a răspuns:

Sa-i spui ca doar purtandu-se cu demnitate nu-si va pierde atuurile in fata sa...

Un baiat nu se sufoca cu declaratii de dragoste! Este jenant pentru fata, este tentat baiatul sa profite de absenta ratiunii din capul fetei indragostite, este patetic in general...

Daca vreo o sansa la ceva de durata, sa ramana atunic o fata orgolioasa si demential de demna happy, doar asta poate sa intretina la un baiat entuziasmul de durata...

| Andreeac33 a răspuns:

Daca e orgolioasa, sa astepte pana ii scrie baiatul.Sa fie super extra mega-calma si sa nu il sufoce din prima cu iubirea, ca o sa o paraseasca si ea o sa sufere.Depinde de baiat, daca el prezinta interes, sa se apropie incet, incet de el, de exemplu sa povesteasca despre puntele lor comune sau despre ceea ce ii place lui, sa incercce sa il inteleaga, iar daca o sa apara o atractie intre ei, poate apare dupa si o relatie.Sa fie o,, lady'' pe cat se poate de mult.

| Assy99 a răspuns:

Sa incearca sa se apropie mai mult de acel baiat, sa vada daca si el o place.