| Anonimgirl54 a întrebat:

Am o mica problema si nu prea stiu cum sa o rezolv... daca puteti sa ma ajutati, multumesc! happy imi place de un baiat si lui de mine, dar si prietenei mele cele mai bune ii place de el, problema este ca eu sunt impreuna cu acel baiat si ea nu stie asta. si nu prea stiu cum ar trebui sa ii spun, daca puteti sa ma ajutati, Multumesc anticipat! :* happy

Răspuns Câştigător
| December a răspuns:

Pai i spui pur si simplu. Aici nu mai ai ce sa analizezi. Voi sunte-ti deja impreuna deci ghinion pentru ea big grin dar asta e. Daca nu ai curajul sa-i spui tu, atunci dai de inteles prin alte mijloace. Mergi cu el de mana prin raza ei vizuala, saruta-te cu el etc. Se prinde ea de faza. In nici un caz nu trebuie tu sa-ti faci griji sau sa te simti prost.

5 răspunsuri:
| OnlineZ a răspuns:

Trebuie sa ii spui ar fi mai corect, eu am vb cu un baiat care il placea prietena mea cea mai buna..Si am avut si o frelatie cu el nu i-am sp ei nimic si nici astazi nu ma mai suporta..Cred ca ar fi fost mai frumos si mai corect sa ii spunbig grinBfta

| Vix999 a răspuns:

Ii spui ca nu ai stiut cum sa-i spui pana acum dar ca ati decis sa va dati o sansa sa vedeti daca iese ceva si ca iti pare rau ca ai exclus-o din acest proces, doar ca nu ai stiut cum sa comunici cu ea si ti-a fost frica si ca speri sa te inteleaga si sa te ierte. Adevarul este mereu cea mai buna cale.

| Anonimgirl54 explică (pentru Vix999):

E adevarat ca adevarul este cea mai buna cale, dar dupa multa minciuna sh un adevar. se vor complica lucrurile destul de mult

| Vix999 a răspuns (pentru Anonimgirl54):

Nu ai ce sa faci. Cel mai probabil prietenia voastra va trece printr-o criza. O data pentru ca si ea il place si ii va fi greu sa treaca peste si o data pentru ca ai tradat-o(asa va considera ea ). Aici se va decide daca prietenia voastra este una durabila sau nu. Daca tu ai considerat ca este mai important acel baiat, mergi pe drumul ales si accepta toate consecintele care urmeaza. Ei ii va trece in timp si e posibil sa reparati ce se va strica acum.
Adevarul e ca nu ai cum sa ii explici fara sa o pierzi (fie ca putin, fie ca de tot ).
In viata facem alegeri. Tu ai ales deja.
Ce pot sa te sfatuiesc e ca daca ii spui, in nici un caz atitudinea ta sa nu fie una gen : asta e s-a intamplat, treci peste.

| Cleopa a răspuns:

E prietena ta cea mai buna, asa ca trebuie sa ai grija ca nu cumva sa te certi cu ea din cauza unui baiat. daca tii la prietena ta atunci nu trebuie sa faci gesturi dragastoase cu acel baiat de fata cu ea ca sa nu o faci sa se simta prost si sa creada ca faci asta in batjocora. ar trebui totodata sa inteleaga si ea ca acel baiat te-a ales pe tine si ca asta nu terbuie sa o deranjeze. dar fa totusi urmatorul lucru... spune-i ca tu esti cu acel baiat, ca iti pare rau ca si ei ii place de el, dar daca ea vrea atunci tu renunti la el. daca ea zice sa renunti atunci sa nu te mai intereseze de ea, in caz contrar, adica de zice sa nu renunti la el atunci sa fii bucuroasa ca ai o prietena ca ea si sa ai grija sa nu o superi cu nimic. pup