| pisicutaanonima a întrebat:

am nevoie de cateva sfaturi de la voi... de cateva saptamani vorbesc cu un baiat ne intelegem foarte bine practic suntem cei mai buni prieteni lui ii spun orice am incredere deplina in el... problema este ca mam inragostit de el si nu stiu cum sa-i spun asta pentru ca mi-e frica de cum va reactiona si eu chiar nu vreau sa-l pierd tin prea mult la el! va rog ajutati-ma ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| IREros a răspuns:

Pai vorbesti cu el, nu vorbesti direct, nu ii spui ca tii la el si ati vrea as fiti impreuna. Pune-i intrebari ipotetice gen, ce parere ai avea daca noi am fi impreuna? sau ce fel de cuplu crezi ca am forma noi? nu stiu gandeste-te, si pune-i doar una sau cateva, prea multe deja ii dai de inteles. Incearca sa o spui in gluma, zambeste si daca iti da un raspuns negativ, arata ca nu iti pasa si ca era doar o intrebare.

| pisicutaanonima explică (pentru IREros):

Mersi am sa incerc dar problema e ca eu tin mult la el si daca il pierd nu stiu ce ma fac

9 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Vezi cum reacționează dacă ții în tine ce rezolvi? Să vină alta în locul tău!

| pisicutaanonima explică (pentru Azµre):

Nu e chiar asa usor sa stii pentru ca mie mi-e frica de raspunsul lui

| Azµre a răspuns (pentru pisicutaanonima):

Și ce faci cu frica asta? Când vei avea un interviu pentru un loc de muncă la fel o să îți fie frică?

| pisicutaanonima explică (pentru Azµre):

Hei acolo nu e vorba de sentimente...

| BugsBunny034 a răspuns:

Wa pune o fata sa intrebe daca te place sau jucati adevar si provocare si pune pe cineva sa il intrebe happy si atunci vei afla raspunsul si vei stii ce sa faci

| victoria130499 a răspuns:

Incearca sa vb cu el da sa o iai de mai departe.Intreabal ce ar face daca ar fi in asa o situatie etc.

| DeeaMunteanu a răspuns:

Nu vreau sa-ti zic sfaturi de genul "incearca sa-i zici de sentimentele tale..." E foarte greu sa spui cuiva ca-l placi cand nu esti sigura ca este ceva reciproc. Insa daca vei continua sa discuti cu el, incearca sa-i dai intrebari capcana, ceva de genul "Iti place de cineva la moment", sau "care este genul tau de fata". Si pune-ti intrebarea, oare daca nu ar tine la tine, ar mai vorbi atit de mult cu tine? Nu cred ca baietii sunt asa gen de oameni care vorbesc cu o fata pur si simplu, motive ascunse mereu sunt.
Bafta.