| xXx_6966 a întrebat:

Funda.Hey ce cariti/ romane de dragoste ati citit si vau placut ft mult? spuneti-mi cat mai multe dar sa fie interesante .Funda.si vot.

4 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

"11 minute" - Paulo Coelho
"Maitreyi" - Mircea Eliade
"Dragostea nu moare" - Devi Maitreyi (viziunea celeilalte protagoniste a povestii lui Eliade)
"Invitatie la vals"- Mihail Drumes
"Pe aripile vantului" - Margaret Mitchell
"Scarlett" - Alexandra Ripley (continuarea lui "Pe aripile vantului")
"Love story" - Erich Segal (destul de deprimanta, in final)
...si... ma mai gandesc.

Cel mai mult mi-a placut Mai presus de toate -Eric Knight

| crisxd a răspuns:

Tu habar n-ai in **** mea sa scrii si vrei sa mai citesti?

| emabrumareanu29 a răspuns:

Maitreyi -Mircea Eliade

| justagirl2 a răspuns:

Maitrey de mircea eliade, crimele familiei Borgia de Michel Zevago(povestea de dragostea Raphael Sanzio si Rosita), Nunta in cer de Mircea Eliade. Cam astea sunt si care mi au placut foarte mult. Mie imi plac mai mult romanele de aventura, politistehappy