| AnonimKid1995 a întrebat:

Salut,iarasi vin cu probleme aparute in relatia cu cea mai buna prietena. Recent prietena mea ce mai buna s-a indragostit de un prieten vechi de-al meu cu care sunt certat si nu ne mai suportam. Locuim in localitati diferite si inainte cand venea la mine in localitate in club iesea cu mine, acum imi spune pe fata ca va veni la mine in sat sa se intalneasca cu respectivul. Ea vrea sa se inteleaga cu amandoi desi eu nu pot accepta asta, ar insemna sa cad pe locul doi in ochii ei. Aseara mi-a inchis telefonul in nas si dupa scuza buna, m-a sunat baiatul ala. Initial i-am dat mesaj ca nu mai vreau sa aud de ea dar dupa m-am calmat si am vazut ca daca o parasesc imi va ramane un gol in minte si in inima. Nu stiu ce sa fac, as dori o solutie care sa ma faca sa inteleg ideea "nu mai esti ce ai fost odata in ochii ei, n-ai decat sa te intelegi cu ea dar nu mai vreau sa existe sentimente!". Astept sfaturi, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Sebastian222 a răspuns:

Buna,dragostea e complicata cateodata,pai poate ca si pe tine te iubeste dar ca un prieten doar,sfatul meu ar fi ca sa fii mereu alaturi de ea,sa o intelegi,sa o ajuti cu ce poti, ca poate nu o sa dureze mult relatia aia, iar tu fiindui alaturi in momentul in care se vor desparti ai o sansa sa fii in locul lui, iar frate lupta pentru ea daca zici ca o iubesti. iubirea e cel mai frumos lucru, succes:*

1 răspuns:
| Azµre a răspuns:

Discută cu ea și vezi ce a vrut să spună, poate a zis-o la nervi.