| VivaRoZ a întrebat:

Buna tuturorsad Aveam o prietena cu care ma intelegeam foarte bine..ieseam in fiecare zi afara. Acum cateva zile..totul a inceput de la o cearta pe mess. Ne-am certat. Eu am sunat-o sa ne impacam m-am rugat de ea si pana la urma a zis da. Dar nu a fost la fel. Singurul lucru care il faceam era sa vorbim pe mess. Atata tot! Astazi am sunat-o iarasi si i-am spus ca vreau sa iesim afara dar ea era afara cu colegele ei cu care nu iesea niciodata pana sa ne certam noi. Nu stiu ce sa zic. Am plans pentru acest lucru. Cum pot face sa ne impacam? Plss Help!

3 răspunsuri:
| Bo0ble a răspuns:

In primul rind fii calma. O prietenie fara certuri nu exista. Trebuie sa reflectezi asupra motivului din care v-ati certat, dupa care sa vorbesti cu ea si sa-i spui ca iti pare rau, ca toti gresesc si ca toti merita a doua sansa. Daca nu-ti spune nimic sau spune ca nu spune-i ca nu trebuie sa fie mindra si ca nu va gasi o prietena asa de buna ca tine. Principalul lucru sa fii curajoasa si sa o infrunti si sa-i spui ceea ce simti. La sigur vei reusi. Succese!

| VivaRoZ explică (pentru Bo0ble):

Multumesc. Partea cu prietenia fara certuri i-am spus-o de foarte multe ori. Am incercat sa vorbesc cu ea si cel mai rau ma deranjeaza( doare) faptul ca nu incearca sa fim ca inainte. Nu o inteleg. Ii spun sa ne impacam si nu vrea. Spune ca este suparata pentru ca atunci cand ieseam afara cu ea si cu inca o alta fata (presupune ea) ca nu o bagam in seama. Ceea ce nu era adevarat. Mai mult pe fata nu o bagam in seama si ea nu se supara. De fapt s-a intamplat ca ea sa nu ma bage in seama cand am iesit cu o colega de-a ei, m-am suparat si..Mai tot timpul ea se ia dupa mine ( prietena mea) daca aude un cuvant nou la mine, il foloseste si ea a 2-a zi. Am trecut peste asta. Dar nu inteleg ce are.Pot doar sa ma rog de ea sa fie din nou ca inainte.

| Bo0ble a răspuns (pentru VivaRoZ):

Pai ce pot sa spun. Se vede ca a patit ceva pentru ca nu putea radical sa se schimbe. Incearca totusi si vorbeste cu ea. Spune-i ca tii dor de ea asa cum era inainte si intreab-o ce a schimbat-o asa de mult.

Te rog sa-mi dai si mie funda*