| OchiCapruii a întrebat:

Imi pare rau mca pun aceasta intrebare aici dar am o mare problema cu pc-ul. Cand il deschid mi se incarca windows-ul, toate cele bune... dupa ce dispare welcome si ar trebui sa pot s imi fac treaba se face imaginea neagra si imi ramane doar cursorul. Pot intra doar in task manager folosind tastatura si atata tot. Nu am instalat nimic, calculatorul mergea bine in urma cu 3 ore sa apara problema si s-a inchis normal. Inca o data imi cer scuze si sper sa ma puteti ajuta. Multumesc.

2 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Te ajut, dar nu fi prost, pune intrebarea unde trebuie.
Apasa alt ctrl delete de 2 ori, deschide task manager, si deschide explorer, sau inchide ce ti se pare tie suspect pe acolo.

| Axys a răspuns:

Buna nai dc sa-ti cer scuze desfa unitatea scoate cateva minute bateria scura placa de baza cu un penson fin dar cablurile de la curent sa fie scoase... Pui bateria la loc aia din placa de baza si vezi daca mai face asa daca da reinstalezi pc din nou si dar sper ca cu bateria scoasa va functiona perfect dar sa nu uiti sa o pui la locul ei si sa nu uiti sa o pui exact cu ai scos-o de acolo bafta