| Tortilla123 a întrebat:

Am o problema urata la pc! cand il aprind imi apare chestia cu Windows se incarca, in fine sper ca stiti la ce ma refer, dupa in loc sa apara "Welcome" sau "Bun Venit " imi apare imaginea neagra si decat cursorul, dar nu apare desktopul. adica nu pot umbla deloc nici sa intru in task manager sau alte chestii ca ma pricep cat de cat la pc-uri. dar nu stiu cum sa rezolv chestia asta, m-am uitat si la placa video este bagate bine in slot, tin sa zic ca am schimbat windowsul dar la 2 zile aceeasi problema, am Windows XP SP3... Cine ma poate ajuta dau funda. Va multumesc!

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Schimba monitorul de pe iesirea placii video pe iesirea video a placii de baza.
Daca nu ai driver-ul vga instalat s-ar putea sa se vada rau. Si scoate placa video.

| njohn a răspuns:

Inainte sa iti apara chestia cu windows care se incarca apasa f7 sau f8 si intri in safe mod si acolo intri la system restore si il poti restaura la o anumita data cand merge mergea bine.

| Tortilla123 explică (pentru njohn):

Am incercat si chestia asta dar si cu safe mode tot asa se intampla apare decat cursorul... oricum mersi de raspuns happy