| ionut3693 a întrebat:

am nevoie urgenta de o solutie. cand pornesc pc-ul in loc sa apara imaginea cu windows ca se incarca, ramane imaginea neagra si tastatura ramane blocata. In bios pot intra, dat nu pot sa intru deloc in windows, am nevoie de o solutie urgent, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Incearca sa intrii in safe mode si sa dai un system restore (cauti pe google daca nu stii cum), daca nu merge nici in safe mode atunci trebuie reinstalat windows'ul.

| ionut3693 explică (pentru Evolution):

Ar putea sa fie stricata vreo componenta?

| Evolution a răspuns (pentru ionut3693):

Putin probabil hard'ul, nu cred, faci ceea ce ti'am zis si vezi daca merge.

| ionut3693 explică (pentru Evolution):

Dar din ce cauza o face asa?

| Evolution a răspuns (pentru ionut3693):

Un virus / ai sters ceva din setarile sistemului thinking ai facut ce ti'am zis?

| ionut3693 explică (pentru Evolution):

Momentan nu, candajung acasa am sa incerc, am inteles ca pe F8

| Evolution a răspuns (pentru ionut3693):

Dap, fă ceea ce ti'am spus şi dacă reuseşti sa intrii in safe mode şi sa dai system restore 100% va merge, dacă nu merge în safe mode înseamnă că trebuie reinstalat windows'ul şi să vezi dacă hard'ul e ok

7 răspunsuri:
| Santonio a răspuns:

Verifica memoria ram sau, hardiskul.In principal memoriile sunt de vina pentru asta. Daca ai doua, sau mai multe placute ram, scoate una cate una si porneste pc.S-ar putea sa fie de vina si Windows-ul si atunci trebuie reinstalat.