| George3432 a întrebat:

Îmi plac femeile mai mult ca orice pe lumea asta și de câteva luni îmi este frica de faptul ca as putea sa-mi schimb părerea sau ca-s bi. M-am uitat la un film porno cu homo și nu mi-a plăcut, aproape am vomitat, insa frica este foarte mare. Încep sa-mi amintesc tot felul de apucături homo sau când vad un băiat verific dacă am erectie. Îmi apar tot felul de gânduri cu băieți dar fără sa-mi placa aceste gânduri.Cand am aceste gânduri automat le produc pentru a vedea dacă am erectie iar din cauza fricii zic eu apar niște mici fiori pe penis și ma panichez gândindu-ma ca am erectie. Îmi induc în cap ca poate-mi place și tot felul de prostii. Întrebarile mele sunt dacă este oarecum normal sa mai ai apucături homo adică anumite gesturi în preajma unor băieți fără a-ți dori de fapt asta și dacă am de ce sa-mi fac griji. Dau fundă. Menționez ca gândurile au apărut văzând prea multe porcarii prin seriale și din cauza fricii de a nu fi asa doresc sa-mi confirm.

Răspuns Câştigător
| Irinel15123532 a răspuns:

George, nu te mai gandi la asta. Nu esti homosexual. Tot ce ai tu, este doar o frica ca nu cumva sa devii, nu mai alimenta aceste ganduri, daca te vei concentra asupra lor vei ajunge sa le crezi si sa actionezi in consecinta, chiar daca firea ta nu este aceea. Hai sa facem un experiment, de fiecare data cand iti vin aceste ganduri toxice in minte, ignora-le, nu le mai da importanta, gandurile au puterea pe care tu le-o dai, in momentul in care opresti alimentarea ele mor. Nu mai intretine aeste ganduri, nu te mai uita la mizerii. Biblia spune ''fiti intelepti ca serpii'' Cum este intelept un sarpe? Ai vazut cum face intr-o lupta? Isi misca capul foarte rapid, stanga, dreapta, stanga, dreapta. De ce? Stie, ca daca i-ai zdrobit capul, l-ai omorat. Lupta nu se da cu mainile tale, cu picioarele, cu trupul, nu, lupta se da in mintea ta, orice lupta se da in mintea noastra, mintea este campul de lupta. Pazeste-ti mintea de orice mizerie, pur si simplu, nu te mai gandi la aceste lucruri, ignora-le total, nu mai incerca sa vezi daca simti ceva. Roaga-te Lui Hristos sa iti dea putere sa treci peste aceste stari, El te intelege si este de partea ta oricand, orice ai face, va ramane prietenul tau. Dumnezeu promite ca nu va exista nici un gand care sa ne biruiasca, cat noi Il avem pe Hristos, El spune ''Voi nimici orice rau in fata ta'' El este de partea ta, iti va da toata puterea ca sa infrangi orice lcru care te robeste.

https://www.youtube.com/watch?v=HE1JG6fSlXE&t=150s

https://www.youtube.com/watch?v=KZ-mNgECBZs&t=10s

| George3432 explică (pentru Irinel15123532):

Mersi. Deci au fost momente în care începusem aproape sa cred, sa ma gândesc ca mi ar plăcea sa simt fiori și sa mi induc niște mini erecții.

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

George George iar sunt constipată dă mi senalax senalax laughing

| Ineys a răspuns:

Cred ca problema cu care te confrunti tu e mai grava de atat. Du-te la psiholog. Daca ai erectie de la un film porno gay nu inseamna ca esti gay. Penisul intra in erectie din mai multe motive, nu doar cand vezi femei goale.

| George3432 explică (pentru Ineys):

Din ce motive mai întra în erectie? Acum chiar sunt ok. Singura problema e ca acum ma îngrijorează faptul ca am avut asemenea gânduri și ca am avut momente în care luam acest lucru ca fiind posibil și nu mi se mai părea atât de aiurea și n am mai avut aceeași împotrivire pentru el

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Uite ce nu te mai uita la porno, nu te mai uita la seriale din acelea pentru ca iti trezeste pofta cauta sa iesi mai mult pe afara si sa stai cu fetele sa comunici si nu in ultimul rand sa fi stapan pe tine insuti si pe corpul tau si nu uita ca frica de orice fel e de la Diavol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum drecu sa nu fii Homo când vezi cate unu cu parul mai lung ca o tipa/ de nu-ti dai seama ce sex are din prima.
E normal sa te scarbeasca, daca te gandesti, nu se stie.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Nu te mai gândi la așa ceva! Ceea ce simti tu este din motivul fricii tale. Gândești mult prea departe.

| George3432 explică (pentru Carinaaaaaaaaa):

Ai dreptate chestiile astea sunt provocate de frica. Asta vrei sa spui nu?

| Carinaaaaaaaaa a răspuns (pentru George3432):

Exact!

| Chihaialexs a răspuns:

Nu poți deveni homosexual sau bisexual, poate doar să descoperi.
Dacă ești homofobic e posibil să fie din cauză că iți e frică să nu fii tu homosexual. Te stresezi prea tare din nimic deoarece daca vezi 'porcării prin seriale' nu ți se schimbă sexualitatea instant.