| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu nevoie de răspunsuri serioase. De câteva luni îmi este foarte frica de faptul ca as putea fi bisexual. Aceasta frica a început chiar dacă nu s-a întâmplat nimic, din cauza depresiei am căzut pe gânduri. Ma îngrozește posibilitatea și faptul ca s-ar putea întâmpla. De câteva luni doar la asta ma gândesc. De fiecare data când vad băieți verific dacă am vreo erectie.este ca un coșmar. M am uitat la un film porno cu homo și am ieșit imediat și aproape am vomitat. Am de ce sa-mi fac griji ca as putea deveni altfel? Dau fundă și nu vreau răspunsuri la mișto.

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Pai erectie ai din cauza hormonilor, vârstei, copilul nu moștenește asta și oricum te duci prea departe cu gândul, nu are rost sa ți faci griji pe chestii posibile vreodată, e ca în povestea cu drobul de sare

29 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Să presupunem că totuși EȘTI bisexual. Care ar fi de fapt problema?!? Nu ești tot om? Ești cumva *altfel* decât TU, cel care te cunoști și ai crescut de mic în cel care ai devenit în tot acest timp? Nu îți dai seama cât de tembel sună chestia asta?
Tu de fapt suferi de o FOBIE, iar asta, din păcate nu se tratează pe TPU, ci la un cabinet medical specializat de psihiatrie.

| George3432 a răspuns (pentru mihai69):

Omule într adevăr este vorba de o teama f mare. Și știu ca suna tembel doar ca vreau sa fiu foarte sigur

| mihai69 a răspuns (pentru George3432):

În viață nimic nu e sigur, în afară de faptul că mori. Unii spun că nici de taxe nu scapi, dar e discutabil. Unii reușesc. Măcar o vreme.

| Dismally a răspuns:

Cat timp nu esti atras de barbati nu ai cum sa fii bisexual si sansele sunt minime ca asta sa se schimbe in timp.

| George3432 a răspuns (pentru Dismally):

Nici nu știu cum vine asta atras sexual. Ce sa fac sa fiu sigur ca sunt sau nu sunt?

| Dismally a răspuns (pentru George3432):

Daca te-ai uitat la un film cu gay si ti-a venit rau, e clar ca nu esti atras de barbati.

| George3432 a răspuns (pentru Dismally):

Da. Dar totuși din cauza fricii ma apuca tot felul din gânduri aiurea. Oricât încerc sa nu ma mai gândesc ma apuca frica ca dacă totuși cine știe, de ce la un moment dat am făcut nu știu ce și tot asa...

| Emma30555 a răspuns:

Dacă erai bisexual știai. Una e sa admiri caracterul altui bărbat, sau sâ consideri ca arata bine, e ceva obiectiv, și alta e sa ți dorești intimitate, atingeri cu el. Nu te mai gândi la problema asta, oricum dacă ai fi bisexual ai putea alege sa fii doar cu fete, dar nu cred ca ești, ești doar confuz

| George3432 a răspuns (pentru Emma30555):

Tocmai asta e ca eu clar aleg doar cu fete dar mi e teama sa nu fie vreo problema la nivel hormonal sau psihologic si sa o aibă și viitorii copii

| Crackman a răspuns:

Stai linistit, dau cu roga la Domnul si o sa ai o prietena nu altceva. Adam si Eva nu a fost Adam, Gabi Eva si cainele

| George3432 a răspuns (pentru Crackman):

Ce? Am deja prietenarolling on the floor

| Crackman a răspuns (pentru George3432):

Pai atunci care ii problema happy? N ai nimic, vrei atentiewinking

| George3432 a răspuns (pentru Crackman):

Nu omule. Vreau sa știu sigur dacă nu sunt

| Crackman a răspuns (pentru George3432):

Mai omule happy este o chestie pe care eu nu pot sa iti zic. Tu singur stii daca vrei sa ai prostata gadilata sau nu.
Sigur tu iti poti seta daca vrei sau nu.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Si daca ai fi bi, ce? Nu te mai stresa atat. Crezi ca ai fi primul?

| George3432 a răspuns (pentru MademoiselleCosmina):

Eu încerc sa mi dau seama dacă s gânduri aiurea sau sunt adevărate. Și e foarte greu sa mi dau seama din cauza gândurilor care se baga. Adică îmi mai amintesc te miri ce și o iau de la capăt

| MPersephone a răspuns:

Din cauza tuturor stereptipurilor create in jurul comunitatii LGBT. Si care ar fi problema daca ti-ar placea persoanele de acelasi gen? Te-ai sinucide?
Paranoia asta nu are temelii, daca nu poti sa te accepti pe tine, atunci nimeni nu te va accepta.

| simpluone a răspuns:

Tu ai o mai mare problema decat faptul ca ai fi sau nu bi. Este teama ta care ajunge aproape de paroxism ce denota alte probleme psihice marcate de neincrederea in tine. In primul rand linisteste-te ca nu esti bi! Si da este normal sa-ti para ca un barbat arata bine sau e frumos fara nici o conotatie sexuala ci mai degraba o dorinta ca ar fi bine sa arati si tu la fel, sau invidie ia-o cum doresti. Deci sunt si alte mecanisme care te fac sa admiri un barbat in afara de cele sexuale. Cu alte cuvinte relaxeaza-te ca nimic nu e aiurea la tine esti cat se poate de normal!

| George3432 a răspuns (pentru simpluone):

Crede ma ca știu ca este vorba de o frica foarte mare, și as vrea sa te mai întreb dacă este normal atunci când am rămas singur cu un bărbat în camera sa am erectie înainte de culcare. Menționez faptul ca nu aveam pentru ca mi as fi dorit sa fac ceva cu el și pur și simplu nu pot sa mi explic

| simpluone a răspuns (pentru George3432):

Este foarte normal sa ai erectii independente de mediul inconjurator. Nu ti s-a intamplat niciodata sa ai de exemplu la masa sau cand faci teme sau chiar in clasa de curs? Cumva crezi ca esti atras sexual de mancare sau fetis cu temele? Eu nu cred. Asa ca relax!

| Arrakis a răspuns:

Am vazut restul intrebarilor tale.
Deci calmeaza-te. Odata cu maturizarea poti recunoaste trasaturi fizice mai deosebite si in indivizii de acelasi sex cu tine, nu inseamna ca vrei sa te si freci cu ei. Faptul ca-i vezi pe unii atractivi e destul de normal.
Daca nu vrei sa fii bi/gay nici nu vei fi.

| George3432 a răspuns (pentru Arrakis):

Ok înțeleg. O singura problema. Nu înțeleg de ce am avut la un moment dat erectie în prezenta unor băieți fără sa ma gândesc la ***. Îmi este frica ca as putea avea hormoni homo sau ca dubiile astea le ar putea avea și copilul meu...stiu ca suna mega stupid însă vreau sa fiu 100% sigur

| Arrakis a răspuns (pentru George3432):

Ok, potoleste-te daca vrei sa te mai ia lumea in serios si sa nu considere ca trollezi pe TPU. Astfel de "probleme" apar in multe situatii, indiferent de a cui prezenta ai parte si in ce momente ale zilei (mai ales inainte de culcare). Si numai de ipoteticul tau viitor copil ar fi o problema, un viitor neam de gay doamne fereste...aoleu, ce te faci? Ce poti sa faci? Sa fii serios. Hai pa. Lumea are probleme mai serioase decat ale instrumentului tau.

| George3432 a răspuns (pentru Emma30555):

Din cauza hormonilor, dar de ce după ce am văzut un bărbat?

| Emma30555 a răspuns (pentru George3432):

Pai ti a placut? Te atras? Posibil sa nu aiba nici o legatura. Cand suntem mici admiram sexul nostru pentru ca suntem obisnuiti cu el si poate sa ti provoace erectie ceva ce te impresioneaza, probabil ca ai des erectii chiar si fara motiv

| George3432 a răspuns (pentru Emma30555):

Admirat mai mult. Adică nu avea conotație sexuala. Era fără tricou și nu am avut erectia gândindu ma la sex. Mi am dat seama acum ca am avut erectie și ca ar fi prea mare coincidenta. Și încerc sa găsesc motive pentru care-mi s-a sculat în afara de sexualitate

| Emma30555 a răspuns (pentru George3432):

Ai facut legatura cu sexul in sine probabil. Un om dezbracat te poate duce cu gandul la sexualitate

| Emma30555 a răspuns (pentru George3432):

Pai erectie ai din cauza hormonilor, vârstei, copilul nu moștenește asta și oricum te duci prea departe cu gândul, nu are rost sa ți faci griji pe chestii posibile vreodată, e ca în povestea cu drobul de sare

| George3432 a răspuns:

E faza ca eu pana sa am depresie nici nu se punea problema, nici nu băgăm în seama asa ceva și parca știu faptul ca mi plac doar femeile însă vreau sa fiu 100% sigur ca nu sunt nici măcar un pic

| ana52727 a răspuns:

Nu este absolut nimic gresit cu a avea alta orientare sexuala decat cea care este "considerata" normala in societatea de acum. Nu trebuie sa iti faci griji, nu ar fi nimic gresit cu tine. Parerea mea e ca trebuie sa te descoperi pe tine si asta poti sa o faci traindu-ti viata si vazand unde te duce, fara griji sau altele.