| Marius0076 a întrebat:

Salut.Îmi place de o fată cu care n-am vorbit niciodată, doar ne-am privit reciproc.Ea este prietenă cu o colegă de clasă cu care nu prea vorbesc, nu avem subiecte comune şi s-a mutat recent la noi.Cum fac să-i spun fetei de care-mi place că o plac?

Răspuns Câştigător
| eu4you a răspuns:

Nu prea e bine sa ii spui din prima ca o placi. Va crede ca esti un obsedat care o urmareste, Ar trebui sa va apropiati ca prieteni mai intai, si nu puteti face asta decat daca te imprietenesti cu prietena ei. Mai intai vorbiti despre chestii normale. O intrebi ce pasiuni are, etc. Apoi, intr-o zi poti sa o intrebi de cine ii place. Daca nu iti raspunde inseamna, ori ca nu are incredere in tine, ori ca te place.
Intr-un final, poti sa o intrebi si daca vrea sa fie cu tine, dar pana sa faci asta trebuie sa mai treaca timpul, iar pana atunci sa deveniti prieteni buni.
Succes!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In primul rand ar trebui sa te intrebi de ce o fata ar accepta sa fie cu tine, neavand nimic in comun. Apoi, trebuie sa dovedesti ca esti baiat si stii cum se cucereste o fata.

| Marius0076 explică (pentru neutrino):

Aici e şi problema, că nu ştiu.Ea stă mereu cu cineva, ori cu prietena ei, ori colega mea.Nu am o relaţie de prietenie cu colega mea şi nu ştiu ce i-ar putea spune în cazul în care acea fată m-ar refuza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu aveți subiecte comune, atunci nu are rost, vă veți plictisi repede. Și stresa.

| AngelWhite99 a răspuns:

Asteapta momentul potrivit,si mai intai de toate fa-o sa te simpatizeze, apoi castiga-i increderea ca sa deveniti prieteni dupa care poti actiona in adevaratul sens al cuvantului: ajut-o, sprijin-o, intelege-o sunt actiuni importante, facand asta ea o sa-si dea seama singura ca o placi cea ce o sa-ti usureze munca.