| sabinagabriela2002 a întrebat:

Hei, TPU. Mi place de un băiat pe care nu l-am cunoscut niciodată, și am aflat ca avem o prietena comuna. Recent prietena comuna a creat un grup pe Facebook cu noi doi și cu ea, iar ea s-a supărat pe mine când a aflat ca îl plac, pentru ca îl plăcea și ea. Iar mie chiar îmi place de băiatul ala, și știu ca el nu o face. Ce sa fac? Am vorbit cu el dar nu știu ce sa mai vorbesc. Având în vedere ca sunt foarte timida, imi dati va roog niște subiecte de conversație? Dar sa nu fie Basic, gen ce mașini ii plac.

3 răspunsuri:
| Bisbiavatar12 a răspuns:

Daca nu e interesat de tine sau nu te place, nu il poti forta sa o faca. Stai tu calma, la 14 ani gasesti o gramada.

| Ripley a răspuns:

Pai de unde sa stim noi ce fel de interese are el? cauta la el pe pagina de Facebook mai multe detalii despre el si apoi o sa stii ce fel de interese are si despre ce ai putea vorbi cu el.
sau spune-i direct ca-ti place de el, daca sunteti doar pe Facebook si nu fata in fata nu ai de ce sa fi timida, n-o sa te vada prin monitor.

| sabinagabriela2002 explică:

Pai I-am spus ca îl plac și a zis doar ca știa.