| TheLilDragon a întrebat:

Salut,

Imi place de o fata de la mine din clasa, rade la glumele mele se aseaza tot pe langa mine, dar de la un timp nu prea ma mai baga in seama, acum incerc sa ma asez eu pe langa ea, dar nu prea des ca sa nu deranjez big grin, iar azi nici nu a mai vorbit cu mine. Intrebarea mea este: Ce as putea face sa ma bage din nou in seama? big grin

Multumesc pentru atentie!

3 răspunsuri:
| bluesky a răspuns:

Pai eu zic ca te palce sau te-a plauct de asta a stat langa tine si a ras cu tine, dar daca a vazut ca tu nu faci nimic, atunci a crezut c anul o placi si a renuntat.

Ce e asa greu de inteles baietilor? fetele vor ca voi sa faceti primul pas!

Asa ca flirteaza cu ea si da-i de inteles ca o placi si dupa ii spui ca o placi si ca e frumoasa si ai vrea sa fie prietena ta.

restul depinde de ea

| lays a răspuns:

Pai inainte de toate, gandeste-te mai bine ce ai facut.de nu te mai baga in seama. e cam ciudat daca s-a schimbat asa repede.thinking ai putea sa o intrebi care este motivul pentru care e asa distanta... cel mai simplu.nu trebuie sa te bage ea in seama.esti barbat ce naibawinking? sau alt motiv ar fi acela ca astepta ceva de la tine, un semn.sa o inviti undeva. dar daca a vazut ca nu scoate nimic de la tine, fata si-a vazut de drum! vezi ce facibafta!

| LinNaA a răspuns:

Mda... e greu cind cineva nu te baga in seama te inteleg e foarte dureros...stii cred ca solutia e cea mai simpla la mine tot a mersmtu daca zici ca vorbeati pin acum permanent inseamna ca poti intra liber in discutie cu ea de i mai bine vreo citeva zile nu-i atrage nici tu atentia si vei vedea ca ea singura va veni si va vorbi cu tine pentru ca ashas fetele asteapta ca baietii sa vina linga ele iar daca vad ca nu merge deja se apropie ele de baiat

Succes! sper c totul o sati reuseasca!