| littleshady a întrebat:

Imi place de o fata si cu toate incercarile mele de a mi-o scoate din cap nu am reusit, stau cu ea in banca la mai tote orele si desi i-am zis ca o plac (era intr-o relatie in acel moment) ea mi-a zis ca nu vrea sa ma raneasca si ca vrea sa fim prieteni buni acest lucru ma face sa ma simt ciudat mai ales ca mie mi-a spus primul cand s-a despartit de cineva si nu inteleg acest lucru mai ales ca e foarte afectiva cu mine ma ia in brate isi pune capul pe umarul meu etc. ceea ce eu nu prea o fac( sunt destul de rece de cand mi-a zis faza cu prieteni). Deci intrebarea e cum obtin fata sau cum mi-o scot din cap(ea e taur)?
(scuze pentru lungime dar sper ca cineva sa imi dea un sfat bun)

6 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Sarut-o, prinde-o intr-o stare vesela si sarut-o, asta e mult mai eficient decat orice intalnire, complimente, flori si cadouri; arata-i practic ca vrei cea ce vrei!

| Azµre a răspuns:

Dacă numai este într-o relație, încearcă iară, scoate-o în oraș sub pretextul că vrei să te plimbi cu ea, e taur, e romantică, îi poți oferi o floare, două trei complimente și o faci să cedeze. Ai șanse, mult succes.

| BeautifulAngelOana a răspuns:

Din punctul meu de vedere ea te cam place! Daca ea nu este acum intr-o relatie atunci arata-i ca o placi si cine stie..., iar de uitat nu o poti uita asa usor! Bafta si sper ca te-am putut ajuta!

| Geniuss a răspuns:

Salut ce a ce ai povestit tu reiese ca ea te considera un prieten foarte bun un "frate" slabe sanse sa fii cu ea sfatul meu ar fi sa tio imaginezi ca o sora bafta

| mini35 a răspuns:

Pai acele gesturi care le face ea tradeaza o dragoste deosebita. Sfatul meu e sa nu ti-o scoti din cap ci sa o inviti la o intalnire(ca intre prieteni) si sa ii faci complimente sa ii dai flori etc.Si la sfarsit intreab-o daca vrea sa fie cu tine.Suceswinking

| vladutzu96 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa te muti in alta banca, nu cred ca vei avea sanse cu ea odata ce ti-a zis ca vrea sa fiti doar buni prieteni.E ceva gen-TIN LA TINE CA LA UN FRATE...dar cine stie