| lionheart13 a întrebat:

Va rog cine poate sa ma ajute cu un sfat bun. Am fost acum cateva zile la majoratul unei colege, unde am fost majoritatea colegilor. O colega ce initial trebuia vina insotita de iubit, a venit singura, deoarece el a mers la alt majorat. Pana aici nimic ciudat. Faza e ca am dansat o buna parte din aceea seara cu colega aceasta. Amandoi eram ametiti pentru ca bausem putin alcool si am dansat destul de romantic.(Un vals unde aveam fruntile si nasurile lipite). Desi am avut tendinta sa o sarut, nu am facut asta, pentru ca am realizat ca are iubit si nu ar fi onorabil din partea mea sa fac asa ceva, sa profit si de faptul ca ea este ametita putin. Mai ales ca ei sunt impreuna de mai mult de un an, si cu toate ca intotdeauna am privit ciudata si plictisitoare relatia lor, nu as fi putut sa ii fac avansuri. Dupa dans, ne-am asezat si am adormit(eu fara sa imi dau seama), ea stand cu capul pe pieptul meu. Ne-am trezit, istractia a terminat, nu s-au mai intamplat evenimente in seara aia. Apoi colegii au spus ca o tineam in brate cand dormea(fapt ce imi pare rau ca nu-l amintesc) si i-am cerut scuze, pentru ca m-am simtit putin jenat. Acum, faza e ca, nu stiu ea, dar eu nu pot sa-mi scot seara aia din cap, si am avut un sentiment naspa cand am vazut-o cu iubitul la scoala. Nu stiu, credeti ca incep sa ma indragostesc de ea? Pana acum mi s-a parut doar o colega de treaba si simpatica, dar nimic mai mult. Dar din seara aia, sincer, nu pot sa mi-o scot din cap si am un sentiment foarte ciudat. Acum, urmeaza majoratul ei, in 2 saptamani si sunt invitat. Acolo va fi si iubitul ei. Daca voi dansa iar cu ea? Daca necontrolat voi avea din nou tendinta sa o sarut? Ce sa fac? Am un sentiment de vinovatie pentru ca, mai nou, nu mi-ar parea rau daca s-ar despartii de iubitul ei(lucru totusi, putin probabil). Ce ar trebui sa fac in continuare? Funda celui mai bun sfat, complet. big grin

Răspuns Câştigător
| LorenaAnca a răspuns:

Buna!
Dupa tot ce ai scris aici,prima impresie pe care mi-ai facut-o este ca da,te-ai indragostit. Pari un baiat de treaba si nu ar trebui sa te invinovatesti chiar asa. Nu e in totalitate vina ta. De fapt,pana la urma,nu ati facut nimic rau. Nici macar nu v-ati sarutat. Mai bine da vina pe alcool,decat sa te simti tu prost. big grin Si daca fata respectiva nu are de gand sa se desparta de iubitul ei actual,nu prea ai ce sa faci. Daca nu ti-a dat de inteles ca si ea ar incepe sa simta ceva pentru tine, ar trebui sa renunti. Dar daca te-ai simti mai bine si mai impacat, ai putea sa mergi sa vorbesti cu ea si sa ii spui adevarul. Daca te decizi sa vorbesti cu ea, ar trebui sa te pregatesti pentru un eventual refuz. Adica sa nu iti impartaseasca sentimentele. Ai putea de asemenea sa iti incerci norocul cu alta fata. Dar sfatul meu ar fi sa nu te combini cu alta dupa ce ea eventual te-ar refuza. Pana acum dai impresia ca esti un baiat ok si daca ai face asta, sigur fata si-ar schimba parerea despre tine. Sper sa reusesti si sa o scoti la capat.
Bafta!

1 răspuns:
| mona a răspuns:

Cred ca te-ai indragostit, spui ca urmeaza majoratul ei la care esti invitat, ai grija cum te comporti pentru ca daca iubitul ei este gelos va iesi cu scandal, are mare importanta si ce crede ea despre toata chestia asta[posibil sa nu insemne nimic pentru ea si daca tu ii spui ce simti s-ar putea sa te priveasca cu alti ochi]