| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata :X de la mine din cls, dar problema este ca imi este rusine oarecum sa vb cu ea >:'. Am facut rost de Id-u ei de pe hi5, dar nu l-am bagat in lista de mess tocmai de aceea ca mi-e rusine sa vb cu ea si nu stiu ce sa ii spun. sad
Sfaturi...plizz big grin

7 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Cand iti place de o fata,nu faci rost de id-ul ei,de numarul de telefon,de nimic. Poate nu vrea sa fie deranjata,poate nu-i place de tine. Dumnezeu ne-a dotat pe noi,muritorii de rand,cu grai,cu inteligenta,etc. De aceea,trebuie sa-ti infrangi orice emotie,si sa -i spui cumva. Mai bine te faci de rusine,facand vreo gafa,decat sa incerci s-o abordezi asa de impersonal,pe net. Daca totusi nu-ti gasesti curajul necesar,mai bine scrie-i un bilet,pe care i-l daruiesti personal. mai bine mai romantic,decat rece si neinspirat pe net. Vei avea mult mai multe sanse procedand asa,pentru ca verba volant, scripta manent (vorbele zboara, scrisul ramane)!

| clickdreaptadelete a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie rusine.adica pana la urma sunteti colegi baga-te in seama cum a zis naky si faza cu ID. asteapta sa ti-l dea ea.nu face tu rost de el.ia-ti inima in dinti si spune-i.nu ai nimic de pierdut.bafta da-mi un mesaj privat daca tia iesit cevawinking

| OneMoreChance a răspuns:

Mda sincer mi se pare o tampenie asta cu rusinea laughing ia'o usor mai intai vorbeste cu ea spune'i chestii dragute intalniti'va, fa'i cadouri ( ciocolata, flori etc... ) si dupa spune'i ca o placi si dupa te descurci tongue
P.S. am 10 ani si am o prietena tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hellaw, sunteti colegi de clasa
Bagate in seama cu japca...
Ce ore avem maine...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei.pentru ce sa iti fie rusine? baga id,doar esti baiat fii tupeist ca nu are ce sa ti se intample,stii cum se zice,,Incercarea moarte n-are"winkingAdica,depinde si in ce cls esti si cum vrei sa o cuceresti,vb cu ea pe net,mai intai ca niste amici,arata-i ca nu vrei nimic altceva decat sa fiti prieteni,ia o usor si pe urma spune-i,,stii,vorbim de atata timp, ma simt atras...tu ce zici? as vrea sa stau cu tine sa ne cunoastem mai bine, o sansa de m-ai da" Hai ca deja dau in dramalaughing (asta era o paranteza) Deci fii tupeist nu ai ce pierde.Succes!

| alvasi11 a răspuns:

De ce sa-ti fie rusine?! E colega ta totusi.

| Iuki a răspuns:

Ce pierzi daca ii bagi id de mess in lista? Iti este frica de un raspuns negativ din partea ei? intreab-o ce filme ii plac sau ce muzica asculta.s.a.m.d.sunt milioane de subiecte pe tema carora ati putea sa discutati. Cu rusinea nu ajungi nicaieri