| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata :X de la mine din cls, dar problema este ca imi este rusine oarecum sa vb cu ea >:'. Am facut rost de Id-u ei de pe hi5, dar nu l-am bagat in lista de mess tocmai de aceea ca mi-e rusine sa vb cu ea si nu stiu ce sa ii spun. Nici la scoala nu prea vorbim.

6 răspunsuri:
| deyu1998 a răspuns:

Poi trebuie sa iti faci curaj. Te duci la ea si ea si esti foarte politicos aflii ce ii place si ce nu aflii detalii despre ea. Asa ne plac noua baietii cei care au bun simt si ne respectawinking

| piktor a răspuns:

Tii rusine sa vorbesti cu o colega de clasa?
ceva nu`i ok laughing

| speranata a răspuns:

Eu zic pentru incepu sa o bagi in lista de mess pentru ca e normal sa vb pentru ca sunteti colegi. vb cu ea ca nu te v-a manca... vb pe mess si la scoala poti sa te faci o companie placuta... sa vb despre ce ti s-a mai intamplat. Daca te comportoi frms cu ea, ea nu te va evita. poate chiar smugsmug: veti fii imprreuna, cine stie?smugsmug: MULT SUCCES

| andrei_8048 a răspuns:

Trebuie sa te incurajezi si sa decizi sa ii spui ceea ce simti, ca daca te amani asa din cauza rusinii ai sa ai mult de suferit! Ii spui tot ce simti si sigur te va intelege si ea si iti va spune daca simte ceva, daca te iubeste sau te place. E mai greu primul pas, dar lasa rusinea ca nu rezolvi nimic. gandeste optimist (gandeste ca nu ai ce pierde si ca nu ti se va intampla nimic rau), iti spun din proprie experienta. Asa ca curaj ca nu vine sfarsitul lumii daca ii spui!winking Bafta!

| ツRoRoツ a răspuns:

E simpu fa-ti curaj eu sunt fata si stiu ce le place fetelor.In primul rand fi amabil cu ea apoi fa-ti curaj si intra din ce in ce mai des in vorba cu ea astfel ea va vedea ca tu ai o anumita atractie pentru ea si se va atasa de tine apoi dupa o perioada intreab-o daca ar vrea sa fie cu tine ( sa fiti impreuna). Sper sa te fi ajutat

| mateimihai71 a răspuns:

Afla daca te place...sau macar daca vb. despre tine...intreabai prietenele daca a vb. vreodata de tine, si daca nu fa-ti curaj frate!