| VecinaDeLa3 a întrebat:

Imi place de un baiat ce imi este prieten. Toata clasa face misto de noi deoarece e intelegem bine. El se inelege bine cu toate fetele din clasa, toate il iau in brate, mai putin eu care sunt mai rusinoasa la capitolul asta si stiu ca se va face misto de mine daca o fac. dar in ultima vreme parca am fost mai distanti- cel putin el a fost. Mi se pare ca barfele/glumele aste ne strica prietenia. El spune ca nu-i pasa de glume dar eu sunt ferm convinsa ca da. Ce sa fac ca sa redevenim prieteni buni ca inainte, sau chiar mai mult? Dau fundita

Răspuns Câştigător
| d3m3tra a răspuns:

Din cate ai povestit aici pot spune ca stiu prin ce treci. Trebuie sa ai mai multa incredere in tine, cand colegii rad de tine incearca sa dai impresia ca nu te-a afectat. Daca vor vedea in continuare ca pe tine te afecteaza, ei vor continua cu barfele. Spune stop si vei vedea ca totul va incepe sa se schimbe. Cu baiatul de care-ti place nu ar trebui sa mai fii rusinoasa. Daca ai spus ca erati buni prieteni, ar fi trebuit sa-l imbratisezi si tu cand va intalneatic Cand dar realizat ca nu faci nimic, poate a crezut ca nu-l placi ca amic. Daca iti doresti sa deveniti mai mult decat prieteni, va trebui sa ai rabdare. Totul se face pas-cu-pas, incearca mai intai sa-i recastigi prietenia, iar daca mai ai nevoie de ajutor dupa aia, te ajut cu mare placerekiss

3 răspunsuri:
| LaraDésire a răspuns:

Nu trebuie sa pui la suflet caterincile colegilor, sunt doar invidiosi si ce pot face invidiosii in afara de a te face sa te simti prost? Vorbeste sincer cu el si mai dai si o imbratisare unoeri. Fa ce simti, nu te rusina din cauza colegilor cine stie ce se va intampla intre tine si prietenul tau

| VecinaDeLa3 explică:

Va multumesc mult pentru sfaturi!kiss

| abdal a răspuns:

Tu citesti un sfat de baiat. sfatul asta l-am incercat:zi unei prietene ca il iubesti sa dea deveste apoi tot zic?+?=love si le spui ca nu si se duce sentimentul de iubire