| anonim_4396 a întrebat:

La mine in clasa e un baiat tare dragut si chipes, de care imi place mult. Desi sunt prima la invatatura, nu sunt deloc populara, nu ies cu nimic in evidenta.Baiatul asta, insa, e mai popular decat mine (desi nu e Mister Popularitate). Am in clasa de asemenea o pitipoanca care ii face avansuri, desi e ultima in toata clasa ca invatatura, si e si superficiala. Vad ca baiatul asta nu pare interesat de ea, dar oare si-ar strica putin reputatia ca sa fie cu mine (de vreme ce suntem prieteni buni de ceva timp)?
Va rog ceva sfaturi. Am vreo sansa?

Răspuns Câştigător
| fedot a răspuns:

Baiatul are "popularitate",asa cum zici tu,pentru ca combina invatatra cu distractia,iar tu presupun ca fiind prima la invatatura doar stai si inveti.
incearca sa comunici cu el, sa te apropii mai mult de el, in acelasi timp facandu'i niste asa zise semne ca sa inteleaga ca'l placi.

2 răspunsuri:
| mirela07 a răspuns:

Da eu cred caci cu siguranta ai o seansa spre inima lui deoarece nu conteaza daca esti popular sau nu in primul rand daca ai incerca sa vb cu el si iai zice macar printr-un biletel cal placi poate sar rezolva cv si nu te gandi la popularitate ca nu siar strica "popularitate"asa cum zici tu din potriva ai deveni si tu o fata mai populara.iti trebuie putin mai multa incredere in tine si nu mai lasa timpul sa zboarewinkingo sa vezi ca o sa fie al tau daca i si zici si daca tu tot zici ca nu se uita la"pitipoanca "aia inseamna ca nu-i place genu ala de fata...winkingeu cred ca i plac fetele de genul tau adica la locul lor...winkingai incredere in tine sunt sigura ca esti o fata de nota 10:*spune-i ce simti:*sper ca te-am ajutatwinking:*

| marwitch a răspuns (pentru mirela07):

Mersi de sfat