| Anonim1254490 a întrebat:

Salut! Îmi place foarte mult de o fată! Problema este că ea nu mă cunoaște și practic nici eu pe ea! Am văzut niște poze cu ea pe contul ei de insta și i-am răspuns de mai multe ori la ce a postat la story dar nimic mai mult, nu am vorbit cu ea în adevăratul sens al cuvântului! De menționat că eu nu am poze cu mine pe insta și nu știe cum arăt! Aș vrea să îi spun că îmi place de ea și că vreau să ne vedem în realitate dar nu știu cum să o fac! Mi-e teamă să nu creadă că sunt vreun obsedat sau ceva de genul! Ce credeți că ar trebui să fac?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intai pune poze cu tine pe Insta si apoi ii trimiti mesaj, daca vrei sa ai o sansa sa-ti raspunda.
Personal, nu raspund la nici un cont, care nici macar nu au bun simt sa-si arate fata, dapai mai vrea sa ma caute.
In general, cei care stau ascunsi (fara poze pe Insta sau FB), sunt in general cei care au ceva de ascuns, avand intentii neserioase, de gen pedofili, proxeneti, batrani, smecheri, prieteni falsi care vor sa faca glume proaste cu tine samd.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca nu ai poze pe Instagram, nu ai cum sa ii starnesti interesul acolo.
Te sfatuiesc sa o abordezi in realitate. Afla pe unde o poti gasi (pe la scoala sau pe unde socializeaza ea) si intra in vorba acolo.

| Nirvanaaa a răspuns:

Pune si tu o poza cu tine dacă vrei ca fata sa converseze cu tine.
De obicei fetele dacă nu știu cum arata persoana respectiva în realitate nu răspund. Nu e chestia de fizic, e chestia ca știi ca vorbești cu o persoana pe bune și ca nu e vreun cont fals.
Si nu ar avea fetele curajul sa iasa cu unul care are un cont, dar nici măcar nu știu cum arata.

| haileewatson a răspuns:

Eu nu m-as intalni niciodata cu un baiat care nu are poze cu el pe Instagram. De unde stiu eu cine esti? Ganditi si voi inainte.

| Anonim1254490 explică (pentru haileewatson):

Știu că e mai complicat! Dar cu ce ar ajuta dacă ai poze? Poate că te vede cum arăți dar nu știe ce fel de om ești, ce comportament ai sau cum vorbești? Eu doar vreau niște sfaturi să știu cum să fac!

| haileewatson a răspuns (pentru Anonim1254490):

Cum adica cu ce te ajuta daca ai poze?! Pai vede cine esti si ii mai usor sa vorbeasca cu tine si sa va cunoasteti! "Putting a face to the name" gen.
Altfel crede ca esti un mos de 40 ani! Sau un pedofil sau orice altceva. Sau ai cont fals si faci misto de ea!

Asa ca puneti poze cu tine si intra in vorba cu ea daca iti place asa de mult. NICIODATA nu o sa iasa cineva cu tine daca arati ca si cum ai avea un cont fals.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand incearca sa postezi poze cu tine, macar cateva, unele mai reusite ca sa vada si ea cu cine vorbeste.

Sa stii ca o fata nu prea are incredere in cineva online care nu are poze publice postate. Nici eu daca as fi fata nu as avea incredere si e si normal dat fiind ca in lumea virtuala sunt multi rau intentionati, ascunsi si falsi.

Fa acele poze incat sa para reale, adica nu le imbrobodi cu filtre si alte efecte speciale, fii tu, fii natural apoi abordeaz-o intr-o maniera decenta nu cocalareasca cu abordari comune de genul "ce faci?" "Ce faci, frumoaso?"

| Octavian81 a răspuns:

Salut!
Faptul ca vezi pe cineva pe internet si ti se aprind calcaiele dupa acea persoana, pe care nici macar nu o cunosti, cand o abordezi poate fi singurul si unicul moment cand ii scrii. Ea te poate bloca.
Relatiile interumane sunt mult mai complexe. Inainte de era internetului, abordarea se facea pe strada, fizic. Si atunci aveai nevoie de tupeu cu carul.
Nu cunosti absolut nimic despre ea. Internetul iti permite sa iti creezi o identitate virtuala, care poata sa nu fie reala. Maine poti vedea alta fata care sa iti placa si mai tare decat asta de acum. Treci peste.
Incearca sa cunosti domnisoare din mediul real, pe cat se poate din anturajul tau, apropiat. Sau de ce nu, de la scoala. Interactioneaza cu toate, cu cat mai multe domnisoare. Si alege ce iti place!
Succes!

| ToX1c a răspuns:

Ce ar trebui sa faci? Sa nu-ti mai placa de ea, daca ai pana in 17 ani, relatiile sunt in cea mai mare parte din timp, o durere in fund, dar daca totusi simti ca ea e sufletul pereche si ca o sa-ti petreci toata viata cu ea, sa vorbiti, sa va cunoasteti si apoi sa va intalniti, n-ai de unde sti de ce redusa mintal dai, si iti pierzi timp si energie degeab incercand sa te intalnesti cu ea big grin