| kingofmetin1 a întrebat:

Imi place foarte mult de prietena mea cea mai buna! Adica as vrea sa fiu cu ea am vorbit cu ea pe aceasta tema a zis ca si ea ma place dar ii e frica ca dupa ce nu o sa mai fim impreuna ca o sa pierdem prietenia dar eu nu vreau sa renut pentru ca am incercat sa o uit! Dar nu stiu de ce nu pot face acest lucru esti singura fata pentru care simt ca o iubesc cu adevarat.Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Poate incerci sa vezi si un alt punct de vedere, schimband datele problemei.

Oricum ar fi, prietenia este cariata. Nu mai dureaza mult. Daca ea o sa isi gaseasca vreun prieten, atunci tu o sa te simti inselat, si o sa te indepartezi.

Ceea ce oricum se va intampla, banuiesc ca ea nu si-a propus sa traiasca la manastire toata viata.

Asa ca, singura directie pe care poti sa o iei este sa incepi sa discuti direct si clar pe aceasta tema.

Poate ii este frica, poate nu te place, nu stii pana cand nu incerci.

Oricum sunteti pe cale sa pierdeti. Amandoi. Incercati sa transformati asta in ceva frumos, decat sa traiti in amintire.

A incepe acum, in cazul vostru, e mai bine decat sa incepeti maine... maine lucrurile ar putea sta diferit.

3 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Incearca sa nu o presezi sa dea raspuns! Controleaza-ti toate emotiile, fii pregatit de cea mai nasoala despartire, ia-ti inima in dinti si incearca sa o inviti la cat mai multe iesiri. Spune bancuri, fi deschis si demonstreaza-i cu nu are nimic de pierdut daca face si ea un pas si incearca practic ce? SA COMUNICE CU TINE SINCER, sa calce pragul timiditatii, pentru ca indiferent ce se va intampla, va fi mult bine decat sa stati sufletul inchis in cusca!
Prietenie nu mai e oricum in momentul asta atat timp cat tu vezi altceva in ea si ai alte pretentii, asa ca hai macar sa incercati sa fiti sinceri fara nicio retinere. Daca nu se leaga nimic, aveti certitudinea ca veti ramane cei mai mari prieteni EVER.

| neutrino a răspuns:

O poti iubi in continuare pana cand ei nu ii va mai fi frica.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Daca intrebi o fata, vrei sa fii cu mine, ai pornit prost