| Kida_3675 a întrebat:

imi place mult de un baiat care e de varsta cu mine, dar nu stiu daca sa-i spun ca-l plac sau sa astept sa faca el primul pas{de fapt el nu ma cunoaste, eu am incercat sa aflu despre el}
ce-mi propuneti sa fac? cum sa ma apropii de el? dau funda pentru cele mai folositoare raspunsuri
{app:am facut rost de id lui}

6 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Ii spui simplu ca-l placi nu ca-l "plaki". Indicat ar fi sa te faci afirmata sau sa astepti pana face, nu "fake" el primul pas.

| Alexander21 a răspuns:

Spui cuiva din anturajul lui sa iti faca cunostinta cu el,si de acolo ceri tu un numar de telefon,si ii spuneti sa va vedeti la o plimbare, o poveste, etc.Sa ii dai de inteles ca vrea sa stai cu el.Sau poti vb pe mess cu el sa ii propui sa va vedeti, si de acolo cred ca te descurci.Bafta!

| DorelSudoru a răspuns:

"plac" "faca" La cum scrii cred ca nu esti pregatita

| Cosmin a răspuns:

Sweet Lord! Fetito, prima data invata sa scrii in romana cum trebuie si apoi poate te poti gandi sa fii cu cineva, sincer! Nu realizezi cat de copila esti? Nu realizezi, pentru ca daca ai realiza, nu ai putea de intrebi asa ceva si mai ales sa te lauzi ca ai facut rost de id lui, de parca ai fi facut rost de numarul de telefon al lui Dumnezeu! Grow up!

| Triunghi a răspuns:

Hmmm... nu il cunosti, nu ai vorbit cu el si iti place? :O

| nicolecatutza a răspuns:

Pai daca ai facut rost de id.ul lui incearca sa vb cu el sa va cun va intalniti si daca el da semne ca "poate" te plc ii spui da nu direct ieji la prima intalnire si bum ii zici...nu deci daca vrei sa fac el primul pas trebuie' sa ajtepti pwinking:*sper ca te.am ajunat:*:*