| Anonim13265464 a întrebat:

Imi puteti da niste sfaturi?
Imi place de colegul meu de banca si nu stiu cum sa-l abordez (ma inteleg super bine cu el)
Am 4 probleme
1ii place de o fata de la mine din clasa pe care eu nu o suport

Răspuns Câştigător
| Farcas a răspuns:

Incearca sa faci in asa fel incat pentru el sa pari unica. ajuta`l si fi langa el atata cand are probleme dar si cand ii e bine, sai un pupic pe obraz in fiecare dimineata cand va intalniti la scl, ofera`te sa il ajuti la materii care nu se pricepe dar care tie iti plac. ramaneti vreo ora dupa scoala doar voi doi in clasa cu pretextul sa,, faceti teme impreuna, macar odata pe saptamana. Daca esti mai indrazneata invita`l la film sau la un suc ca in calitate de amici iar la sfarsit il poti pupa pe obraz.Ai sa vezi ca daca vrea ceva de la tine, iti va da de inteles. Dar daca spui ca ar vrea sa mearga la alt liceu in alt oras, asta e cam nasol pentru ca v-a trebui oricum sa renunti la el.(nu cred ca ai fi in stare sa tineti o relatie la distanta; si oricum mai ai timp sa cunosti mii de baieti). Cat despre fata de la tine din clasa, daca ve-ti ajunge sa fiti impreuna inseamna ca esti mai importanta ca ea, iar mama ta va trebui sa intelegea ca in ziua de azi fetele la 15 ani eu deja un prieten. Vorbeste cu ea si promite`i ca nu vei face nimic sa o dezamagesti...Merit fundita?blushing

Te pup si numai bine iti doresc!

6 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

Abia acum am citit mai atenta intrebarea si am observat ca ai spus ca e colegul tau de banca.In ore prinde`l de picior laughing)
Glumeam.Chiar poti face ce ti-am zis, sunt sigura ca daca il interesezi, v-a da rezultatehappy

| Maia a răspuns:

Incearca sa-ti dai seama daca el te place vorbind des cu el si vezi daca el te baga in seama, e atent cu tine, iti vorbeste frumos.Mai intai de toate vorbeste cu mama ta si spune-i ca-ti place de colegul tau de banca si ca vrei sa ai un prieten, poate va intelege! Daca vrei cu adevarat sa-i spui ca-l placi, trebuie sa-ti infrangi frica.Si totusi sa fii constienta ca exista riscul de a te certa cu el.

Succes!

| CosminRo a răspuns:

Incearca sa fii unik in fata lui...incearca sa ii arati ca il placi si ca iti doresti sa il tzii in bratze. incearca sa te apropii de el atat de mult incat sa simta ca il placi si ca iti doresti o rel cu el...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Impresioneaza-l prin comportamentul tau, vorbele tale, gandirea... Arata-i ca poti fi si glumeata, dar in acelasi timp serioasawinking.
Oricum, nu te impotrivi relatiei lor, daca va fi ceva intre voi si te va placea, ii va da papucii aceleiawinking.

| Anonim13265464 explică:

Scuze am sters din greseala
2 mama nu-mi da voie cu prieteni(am 15 ani)
3el vrea sa dea la alt liceu din alt oras
4 imi esate frica ca imi pierd prietenia cu el ca daca o sa fiu cu el si o sa ma cert

| misa_6544 a răspuns:

Pai am avut si eu o situatie similara
asa ca mai bine ii spui verde-n fata tot ce crezi despre el
puuuup si mult succes