| roxana_3458 a întrebat:

Salut imi puteti spune cate feluri de saruturi exista si va rog explicati cum se fac dau funda+vot

Răspuns Câştigător
| cosmin2344 a răspuns:

Buna..banuiesc k nu ai mai mult de 14 ani si te inteleg perfect.am observat k raspunsurile anterioare nu te-au ajutat atat cat ti-ai fi dorit.stiu k astepti o explicatie mai amanuntita asa cum mi-as fi dorit-o cu ani in urma, doar k pe atunci trebuia sa te descurci din ceea ce auzi sau intuiesti cel putin.cu gura intre-deschisa prinde-i una din buze, preferabile cea de jos daca esti fata,, trebuie sa cauti pe undeva sa ai toti muschii relexati si mai mult decat toate, gura ta trebuie sa fie la fel de maleabila k atunci cand musti dintr-o piersica coapta si zemoasa. e un simplu joc al gurii al buzelor si al limbii si daca esti atat de relaxata k atunci cand musti un fruct zemos, vei observa k cea ce-ti parea extraordinar de dificil, nu e decat cel mai simplu si placut joc sentimentelor.nu te sfii, sarutul nu are o regula scrisa si nici care trebuie respectata..prinde-i buzele pe rand cu delicatete, joaca-te cu limba si cauta sa o intalnesti pe-a lui, exploreaza-i gura fara sa-l ineci, putin cate putin... e asa simplu roxana, trebuie doar sa ai curajul de a incerca o data macar, si chiar daca nu-ti iese din prima, mai incearca..mai incearca..nu te vei satura, promit.

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cate feluri de saruturi exista?
Milioane!happy
Sarutul dat mamei cand vii din excursia de trei zile, sarutul prietenei dupa un weekend intreg in care n-ai vazut-o, sarutul oficial al profesorului cand iesi prima la olimpiada, sarutul mamei de noapte buna, sarutul de la multi ani la fiecare zi onomastica, sarutul afectuos al catelului drag care ti-a adus papucii, primul sarut timid si rusinos cu inima batandu-ti in tample, sarutul pasionat al iubitului, sarutul de buna dimineata, sarutul de noapte buna, sarutul de "ma grabesc", sarutul de "am treaba", sarutul de "nu acum", sarutul "taci", sarutul "iarta-ma", sarutul "nu vreau sa te sarut", sarutul "multumesc", sarutul "ma faci fericita", sarutul "te iubesc"...
Sarutul e un mod clar de comunicare, exprima orice fel de dragoste si greu gresesti.
Esti micuta inca si ai senzatia ca sarutul poate fi clasificat si impartit, ca-l poti invata ca pe o lectie la scoala.
In timp, vei incepe sa vezi diferenta si vei sti sa "vorbesti" sarutand.
Mi-e mila de toti cei care nu stiu si nu pot intelege asta, ei sunt adevaratii oameni saraci.
In suflet.
Nu te grabi, fiecare om poate sa sarute si nu-i o mare greutate, dar ai intelepciunea sa o transformi in arta si sa-ti faci viata bogata.
Si frumoasa!

| Hombre a răspuns (pentru greece12):

Din milioanele alea da-mi si mie macar unul nu fi zgarcita ca nu saracesti.laughing

| greece12 a răspuns (pentru Hombre):

Cu conditia sa iesi din jakuzzi!rolling on the floor

| Hombre a răspuns (pentru greece12):

Nu pot sa mai ies saptamana asta ca sunt prins de pofticioasa Ema si nu ma slabeste pana nu ma mantuieste. laughing

| greece12 a răspuns (pentru Hombre):

Si-n loc de miel fript avem in meniu Hombre murat?!?
Sa-ti pui niste crengute de visin, ca iesi mai bun!laughing

| NeneaGogu a răspuns:

O gramada, daca inima ta simte ceva pentru cel cu care te saruti o sa te miri de ce sunt in stare buzele sa faca

| radutu1299 a răspuns:

Buna!
Sunt 2 tipuri de saruturi:
-Simplu:Cand doar atinge-ti buzele fiecaruia.
-,, Intens''-Cand va sarutati cu limba.Va introduceti limba in gura celuilalt si va,, jucati'' cu ea.(asa stiu dintr-o carte).
Sper ca te ajuta.
fundita?