| Stoica_Paulica_1995 a întrebat:

Imi puteti spune cum sa cuceresc o fata mai desteapta decat mine?

Răspuns Câştigător
| DenisaSM a răspuns:

Ai grija sa fii mereu igienic. Fetelor nu le plac baietii care put. Spala-te pe dinti, foloseste apa de gura, fa-ti dus si spala-te pe cap.
Nu neglija nici aspectul fizic. Poti folosi si apa de colonie, dar nu prea multa daca nu vrei ca tipa sa aiba vreo durere de cap.
Fii dragut si nu face glume proaste.E ok sa o tachinezi putin, dar nu exagera.
Trebuie sa ai incredere in tine, sa crezi ca o meriti.Nu pleca pe principiul ca ea e mai desteapta ca tine si ca nu s-ar uita la tine. Fetelor le plac baietii increzatori.
Totusi, nu te limita doar la ea, ori s-ar putea sa fii dezamagit.Cu siguranta nu e singura fata desteapta de pe Pamant.
Nu uita ca personalitatea e mai importanta ca inteligenta.Nu trebuie sa ai un IQ peste 140 ca sa cuceresti o fata desteapta.
Fii politicos si nu utiliza un limbaj vulgar de fata cu ea.
Cautati-va interesele comune. Poate amandurora va place informatica, sa gatiti sau Star Trek.Cine stie...
Dar nu uita ca ea trebuie sa te vada mai mult decat un prieten.Da-i semne ca o placi dupa ce va imprieteniti.O poti imbratisa cand o vezi, dar nu o atinge vulgar.
Fii un cavaler.Cand treceti amandoi printr-o usa, nu trece ca boul inaintea ei, ci tinei usa deschisa. Daca va aflati intr-un autobuz si nu mai sunt locuri, ofera-i locul tau.Chiar daca acest comportament nu este la moda printre baieti, crede-ma ca impresioneaza o fata.
Arata-i ca esti un baiat serios, nu critica alte fete de fata cu ea, fetele tind sa se apere una pe cealalta, asa ca fii un respectuos cu toata lumea, nu doar cu ea.
Ai grija de ea. Daca cineva se ia de ea sau ii raneste sentimente-le, protejeaz-o.
Cu timpul, apropie-te tot mai mult de ea. Spune-i cat inseamna pentru tine.Dar nu uita sa o asculti si pe ea.
Totusi, nu uita sa fii tu insuti.Arata-i ca esti de increde, nu ii spune secretele mai departe.
Si, in final, nu uita sa ii mai arunci cate un compliment, doua.Gen ca iti place cum ii sta parul.Dar nu exagera.
Sper ca ti-au fost de folos sfaturile mele si ca vei reusi sa cuceresti fata.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca e mai desteapta decat tine lasa-te pagubas.

| RAY a răspuns:

Niciodata o fata inteligenta nu isi ea langa ea unu mai slab dezvoltat la nivel mental sa stii

| Florentina9210 a răspuns:

Niciodata o fata mai inteligenta nu o sa stea cu unul care ii este inferior. Daca ii merge mintea si vede ce ii poate capul iubitului ei, si ca o vrea doar pentru sex, il lasa imediat.