| Ava1231 a întrebat:

Salut.
In anul 1 mi-a placut de un coleg de facultate si el a dat multe sperante ca in final sa se combine cu o colega din grupa de la el.
Am fost foarte dezamagita si am suferit mult. Caminul in care am stat imi aduce mereu aminte de perioada respectiva si de faptul ca el tot venea la ea in acel camin. din acest motiv, anul asta m-am mutat in alt campus.
Problema e ca desi il urasc si nu vreau vreodata sa mai am vreo treaba cu el, tot imi amintesc des de el. Si acum ca va incepe facultatea intr o luna..ma gândesc ca atunci cand o sa il revad nu o sa ma simt bine.
Ce stiu e clar ca nu-mi mai place! Vrrau sa uit ca l am placut si tot ce s-a intamplat si sa imi vad de viata me. Cum as putea trece peste, desi suntem colegi de scoala?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai putea dacă ai vrea. Dar vrei? Cum e să vrei ceva? Dar cum e să nu vrei? Spui că îți este clar că nu îți mai place. Dar atunci când îți plăcea, cum îți era clar asta, și anume, faptul că îți plăcea?
Să îți vezi de viața ta. Ce are de a face viața ta de acum cu el? Unde este el acum. E undeva în realitate cu alta. Și mai este undeva în mintea ta. Ce este în mintea ta? Ceva, cineva care nu îți mai place. Interesant, nu?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Lasa timpul sa treaca. Te vei obisnui cu prezenta lui, iar sentimentele (de dezamagire) vor disparea natural.

| Hammurabi a răspuns:

Dacă nu-ți mai place și îl urăști și nu mai vrei să ai vreo treabă cu el, nu ți-ai mai aminti și nu te-ai mai gândi la el.
Lucrurile nașpa se uită cel mai repede.
Eventual când l-ai vedea, ți-ar strica ziua.
Tu de ce nu poți uita totul? (mai ales că n-ai avut mare treabă cu el)
Nu cumva te minți singură?

| Ava1231 explică (pentru Hammurabi):

Nu ma mint.
Chiar nu mi mai place
Canf il vad imi vine sa ii dau cu o piatra in cap
Nici macar fizic nu mi se mai pare frumos, nu stiu ce am văzut la el
Doar ca imi aminteste de acea perioada si de cat de umilita m-am simtit... si ca mi am pierdut timp cu ceva ce nu merita

| anonimuIl a răspuns:

O să îl uiți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt expert in relatii dar omul acesta te-a facut sa suferi mult si acum ai ganduri de razbunare.Chiar faptul ca te-ai mutat la alt camin arata ca esti o persoana sensibila si el te-a dezamagit.Nu poti uita dar daca ignori constant prezenta lui iti va fi mai usor.Nu-i singurul baiat, gaseste-ti si tu pe cineva.

| DeeaDeea94 a răspuns:

Când o să cunoști alt baiat care o sa iti placa, sa te atragă, o să uiți de acest băiat de care zici tu, pana atunci o sa te gândești doar la el