| anonim_4396 a întrebat:

In primul rând, pentru fetele care au avut deja experiența primului contact sexual (dezvirginarea), voi cum ați rezistat in fata durerii?
Am încercat cu prietenul meu de mai multe ori, de fiecare data cu prezervativ, însă nu am reușit nimic, doar am simțit o durere care ma apasa foarte tare și asta tot degeaba, pentru ca nu intra deloc.
Pe de alta parte, am remarcat faptul ca prietenul meu nu are suficientă răbdare cu mine și renunța foarte rapid, dorind sa își scoată prezervativul cât mai repede, văzând ca nu reușim. De fiecare data când ma grăbește așa cam pune presiune pe mine și ma face sa nu îl las eu sa renunțe, dar e foarte chinuitor pentru mine in aceste momente, pentru ca nici excitată nu mai sunt și ma doare foarte tare și evident ca nici in felul acesta nu reusim. De ce credeți ca face asta? Oare nu își dorește?

8 răspunsuri:
| 90210 a răspuns:

E un idiot care se pare ca te vrea doar pentru sex din pacate

| corbulalbrosu a răspuns:

Ai ajuns sa fii in aceasta situatie ingrata, dintr-un motiv cat se poate de simplu : NU ti-ai masturbat ''pasarica'' intravaginal prin metoda numita ''degetica'', cea care ar fi avut rostul si rolul de a se largi in timp suficient de mult diametrul canalului vaginal, incat in momentul intretinerii actului sexual de dezvirginare sa devina posibila penetrarea mai usoara si mai putin dureroasa a vaginului. NU este tarziu nici acum sa practicati cateva sedinte de petting a carei activitatea principala sa fie masturbarea ta. Multa sanatate!

| Plato a răspuns:

Nu da doi bani pe tine sau cum te simti tu. E un taranoi prost ce habar nu are.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

De dorit isi doreste. Dar cred ca habar n-are cum se face sexul. Presupun ca nici n-a auzit de preludiu, de asta intampini dureri mari.
Daca te grabeste si n-are rabdare, da-i papucii.

| Crackman a răspuns:

Acum. In cazul meu am facut preludiu ( o ora ), dar imediat cum m-am oprit si am incercat sa introduc penisul pur si simplu de frica s-a uscat ( frica ca o sa moara ). Oricum dupa 40 de min am reusit cu chiu cu vai toata treaba... poate asa esti si tu. Spui la om sa dea limbi mai mult, o intrare fortata odata si gata. Ps cu cat il pui sa intre mai incet cu atat de mult o sa te doara.

| Dalmore a răspuns:

Nu o mai face cu el, o sa te lase cu traume. Nu-i pasa de tine. O sa vezi asta in continuarea relatiei voastre.

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, este extrem de important ca el sa-ti faca un preludiu foarte bun, ca tu sa te exciti si sa te umezesti, eventual sa-ti faca o masturbare clitoridiana, ca sa fii excitata, ca partida sexuala sa fie foarte usoara, confortabila, sa nu doara deloc si sa va bucurati de ea.
Numai dupa ce te excita pe tine f bine, baiatul isi pune prezervativul si poate incepe partida sexuala vaginala. In felul acesta tu vei simtii placere, durerea de la deflorarea va fi minima si va veti bucura amandoi de sex.
Nu accepta sa faci sex daca nu esti pregatita. Rabdarea baiatului este crucuiala si decisiva intr-o partida sexuala.
Renunta la el si nu acepta niciodata pe unul, care nu te pregateste intai, pentru ca vei pleca cu o trauma in viata, ca sexul este urat si dureros.

| Rux04 a răspuns:

Bună, dacă nu are răbdare nu e bine. Vă sfătuiesc să folosiți și lubrifiant pe bază de apă. Ajută foarte mult la penetrare.