| LordCristobal a întrebat:

Salut!
Întrebare pentru ambele sexe.
De cat timp este nevoie că sa vă căsătoriți cu cineva?
Adică câți ani de relație trebuie sa ai înainte să te căsătorești cu cineva?

Răspuns Câştigător
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Eu m-am casatorit dupa 7 ani de relatie, am vrut sa fiu sigura de barbatul meu, si e foarte bine.Consider ca este nevoie de un timp anume sa cunosti mai bine persoana respectiva inainte de casatorie, desii in unele cazuri nu cunosti un om cu adevarat nici toata viata daca stai cu el. Unii isi dezvaluie adevarata fata chiar dupa casatorie in sensul nasol, ma refer. Evident si in cazul femeilor este la fel.

14 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Sunt cupluri care s-au casatorit dupa o luna si au stat impreuna pana la sfarsit...si sunt cupluri care s-au casatorit dupa mai multi ani de relatie, ca apoi, in scurt timp sa divorteze. Nu timpul e important, ci persoana pe care o intalnesti.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Casatoria este INCHISOARE, odata casatorit tu ca barbat vei deveni SCLAVUL sotiei iar sotia va sterge pe jos cu tine iar ca femeie devi SLUGA cratitei pentru ca barbatul te va pune sa gatesti pentru el toata viata

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti trebuiesc ani de relatie... doar sa fiti majori, sa fiti siguri de sentimentele sincere si clare ale fiecaruia si puteti decide casatori ain 6 luni sau chiar 1 an.

| LordCristobal explică (pentru Violleta2022):

Bun răspunsul tău dar eu zic că trebuie sa stai mai mult cu un om ca să îl cunoști cu adevărat.Gen minim trei ani sau maxim cinci ani înainte să te căsătorești cu cineva.

| Violleta2022 a răspuns (pentru LordCristobal):

Este total gresita parerea ta! Nu-ti trebuiesc ani multi sa cunosti pe cineva si sa decizi casatoria, (cu conditia sa fiti amandoi majori)... eu pot confirma asta, fiindca m-am casatorit dupa sase luni de relatie si avem foarte multi ani minunati si fericiti impreuna.

| LordCristobal explică (pentru Violleta2022):

Felicitări,mă bucur pentru voi!
Bine, eu mi-am spus punctul de vedere și în contextul în care am văzut multe căsătorii făcute doar din interes.

| Violleta2022 a răspuns (pentru LordCristobal):

Merci!
Doar o casatorie bazata pe dragoste sincera va rezista o viata intreaga!

| timidu89 a răspuns (pentru LordCristobal):

Minte. Nu te lua după ea

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Din momentul în care m-am decis, a durat un an. Ne cunoșteam de doi ani, dar eram doar cunoștiințe. Din momentul când ne-am decis, a durat doar 8 luni, aspecte logistice.

| VoidEternal a răspuns:

Cred ca media e cam la 2 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu contează asta.

| timidu89 a răspuns:

Ajung 6 luni sau an. Dar sa stai zi de zi cu ea sau el

| DannyDDanny a răspuns:

Nu e o regula

| AliceM99 a răspuns:

Buna, nu cred ca exista un timp, faceti asta cand simtiti