| anonim_4396 a întrebat:

Cati parteneri sexuali e "agreabil" sa mai fi avut partenerul/partenera inainte de o relatie stabila? De la ce numar aproximativ vi se pare ca nu e ok/moral? Se aplica numarul la ambele sexe sau e o diferenta?
Multumesc anticipat.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Multi nu tin cont de asta

| RAY a răspuns:

Fiecare iti alge drumul in viata cum doreste, nu toti vor sa aiba o relatie stabila, nu exista un anumit nr de parteneri, probabil are legatura cu maturizarea, femei 25 de ani, barbati 30 de ani, asta am observat eu personal

| sofisis a răspuns:

Fiecare are alt standard de moralitate. Pentru mine e fix egal cu 0 numarul partenerelor din trecutul lui. Cred ca nici el saracu nu le mai stie numarul cu exactitate laughing))
Si vad la fel si invers. Nu vad cu ce l-ar afecta daca mi-am tras-o inainte de el cu 1, 10 sau 100.

| SG1995 a răspuns:

Cum definești tu moralitatea sexuală?

| alina2k18 a răspuns:

Ma intereseaza mai mult sa NU aiba vreo boala transmisibila laughing gen TBC sau vreun virus activwinking cum ar fi HPV.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru mine personal? 0.
Ce e peste 0 e deja inacceptabil de mult.

Daca vrei in general, nu exista un numar fix, ca depinde de multi factori.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-am de ce sa-l întreb cu câte tipe s-a culcat.Atunci s-ar simți si el obligat sa ma intrebe același lucru si pe mine si durează prea mult pana fac o lista.
Din partea mea putea sa facă sex cu tot orașul. Daca are totuși niște standarde in alegerea partenerelor, e problema lui câte au fost.
Ok si moral nu sunt sinonime la mine, dimpotrivă.Ce mi se pare mie ok e de obicei neetic si imoral.Nu exista un numar de la care sa mu mai fie ok.
Pai dacă nu s-ar aplica numărul ăla la ambele sexe ar fi o discriminare, nu? Imposibil sa existe asa ceva.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu contează numărul ci trecutul(onestitatea) să știi sigur daca cealaltă persoană te accepta.
Că de exemplu e mult mai imoral sa fii avut o singură relație și sa ți înșeli partenerul cu prietenul lui cel mai bun decât să ți o tragi cu 100 de persoane fără sa faci rău nimanui

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

N-as zice ca e imoral...

| Paul754880338 a răspuns:

Omul este atat de unic incat este practic imposibil sa il introduci intr-o ecuatie si sa obtii un rezultat, in cazul de fata un numar al fostilor ( fostelor). Vei obtine doar pareri subiective in urma acestei intrebari, cred, si mai sigur raspunsul nu va fi nicidecum un numar exact.
Daca as cauta un pic in spatele intrebarii tale, as gasi o alta... cam cat trebuie sa cautam pana gasim relatia definitiva, sau cat de mult ne foloseste experienta anterioara, scurtand cautarea. Dar asta este mai mult decat sex si ma tem ca spatiul aici este prea mic pentru a cuprinde o incercare de raspuns, macar. Bazeaza-te pe experienta si intuitie in cautare sau in aflarea raspunsului. E mai usor!

| Alexandrionelu a răspuns:

Dacă numărul ei nu este 0, atunci nu îl vei afla niciodată. Aproape toate fetele mint ca au avut un singur (maxim 2) parteneri înaintea ta. Adevărul este ca tu nu vei ști niciodată dacă a fost 1, 2, 10, 10 sau 1000...

| Horus35 a răspuns:

0. Cum vine asta "înainte de o relație stabilă"?